Ingatlanügyek és mezőőrség a közgyűlés napirendjén

bz • 2012. március 27., kedd •
Maratoninak ígérkező közgyűlés elébe néz a szombathelyi képviselőtestület. A márciusi megbeszélni valók között feltehetőleg több ingatlan sorsáról is döntenek majd, de határoznak a MÁV-ingatlanok átvételéről és napirenden lesz a biomassza fűtőmű is. A csütörtöki közgyűlést élőben közvetítjük itt a Frisss.hu-n, tartson velünk!
Ingatlanügyek és mezőőrség a közgyűlés napirendjén

Jobb ingyen földet kapni, vagy megvenni hatszázmillióért? Előbbi megoldást tartaná megfelelőnek az önkormányzat is a Haladás ingatlanok (hivatalosabb megfogalmazásban: a MÁV Zrt. tulajdonában álló sportcélú ingatlanok) esetében. A négy ével ezelőtti értékbecslés adatai szerint 639 millió forintot értek a Rohonczi út – Bartók Béla krt. és Kenderesi út által határolt területek, amit a Szombathelyi Haladás VSE használ. Ahogy korábban azt a Frisss.hu-n megírtuk, ha ez a föld állami tulajdonba került, akkor – a kormány kedvező döntése által – akár nulla forintért a városé lehetne a 23500 négyzetméternyi terület.

Elkészült az eladásra kínálat önkormányzati lakásvagyon értékbecslése. Ha a nyilvánosságra hozott táblázat adatai helyesek, akkor a 2012. márciusi terepszemle alapján a Károly Róbert utca egyik paneljében van a legdrágább portéka. Az ötödik emeleti összkomfortos kétszobás lakást több, mint 72 millió forintra értékelték. A legolcsóbban – 1,2 millióért, egy paragvári úti komfort nélküli egyszobás ingatlant adnak. Összességében 382 milliós bevételt remélhet a városi költségvetés az ingatlaneladásból.

Ha már költségvetés: Szombathelynek is lehetősége van az önhibájukon kívül hátrányos helyzetben lévő önkormányzatok támogatása kiírt pályázaton való indulásra. A pályázathoz közgyűlési igen szükséges. A támogatás jelentősen csökkentheti a város idei költségvetésének hiányát, amely másfél milliárd forintra rúg.

A Városligeti sportpálya felújítására pályázna az önkormányzat, az előzetes számítások szerint körülbelül 25 millió forintos beruházással egyebek mellett egy multifunkciós műfüves sportpályát, öltözőket és akadálymentesített vécéket építenének, de rendeznék a főbejárat területét és kialakítanák a sportpályák térvilágítását is. A megpályázott összeg 20 millió forint, amely mellé az idei céltartalékból biztosítanák az 5 milliós önrész.

A városatyáknak dönteniük kell arról is, hogy folytatják-e az Új Városliget építése elnevezésű pályázat végrehajtását. Jelen állás szerint ugyanis az önkormányzat nem tudja kifizetni a projektmenedzser Savaria Városfejlesztési Kft-t és a cég által megtervezett beruházásokat. A projekt 2010-ben a Csónakázó tó az Emlékmű és az Oladi kilátó körüli terület rendezésére és hasznosítására jött létre, a pénzt azonban végül a Savaria mozi technikai korszerűsítésére költötték.

Újabb lépést tehet a megvalósítás felé a szombathelyi biomassza fűtőmű beruházója, ha a közgyűlés elfogadhatónak tartja kommunikációs stratégiáját. A Grenor önkormányzati kérésre elkészítette marketing és kommunikációs tervezetét. Ahogy arról többször is beszámoltunk, Szombathelyen, a Sárdi-ér utcánál lévő ipari területen kíván faaprítékkal működő hőerőművet építeni a norvég érdekeltségű Grenor Hungária Energetikai Kft.



Nagyobb térképre váltás
 

Albérletbe adná de akár meg is vásárolná az általa bértelt ingatlant Vígh Gábor. Az ismert szombathelyi üzletember 2006 óta bérli az önkormányzattól a Kossuth Lajos utca 2-es számú házat. Ha az önkormányzat hozzájárul, a távhő hivatalosan is használhatja a Zeneiskola alagsori kazánhelységét, a Szimfónia Kávézó pedig a Szimfonikus Zenekar fennhatósága alá tartozhat.

Folytatódik a távhőszolgáltató integrációjának ügye. A közgyűlés 2009-ben döntött úgy hogy a Szombathelyi Vagyonhasznosító és Városgazdálkodási Zrt. fennhatósága alá vonja. Az akkori határozatot azonban nem követték tettek. A mostani közgyűlés a két társaság vezetőinek véleményét megismerve dönthet a beolvasztásról vagy a távhő önálló működéséről.

Mezőőrök védenék ezentúl a szombathelyi kiskerteket, a városhoz tartozó mezőgazdasági hasznosítású külterületeken. Az önkormányzat a Közterület-felügyelet feladatkörét bővítené a mezei őrszolgálattal, az érintett ingatlantulajdonosoktól pedig mezőőri járulékot szedne be, adó formájában. A vonatkozó előterjesztés szerint négy részre osztanák a város, ahol összesen négy mezőőr vigyázna a rendre. A szolgálat működtetése évente 20-24 millió forintjába kerülne a városnak.

A csütörtöki közgyűlést élőben közvetítjük itt a Frisss.hu-n, tartson velünk!
 

közösség

további frisss

lap tetejére