Both Béla az 1945 előtti Magyarország archetípusa – kezdte emlékező beszédét Maruzs Roland őrnagy. Kitartás, szorgalom, a haza iránti rendkívüli elkötelezettség jellemezte, és korosztálya megannyi férfija vallotta magának ezeket az értékeket- folytatta.
Both Béla 1921-ben született, édesapja is katona volt, megvolt hát a példaképe. 1944. augusztus 20-án maga vitéz Nagybányai Horthy Miklós avatta tisztté, utána rögtön hadműveleti területre küldték. Részt vett a földeáki és a Duna-Tisza közötti harcokban. Az 1945 májusában haza indult, de a Reisbrücke hídon nem engedték át, Foksányba, majd a Krasznogorszki táborba került- idézte fel a múltat az őrnagy. De Both Béla a földi pokol bugyraiban is ember tudott maradni- emelte ki.
A rendszerváltást követően megszervezte a Honvéd Hagyományőrző Egyesületet és a Recski Szövetség Nyugat-Dunántúli szervezetét. 1992-ben ezredessé, 1999 márciusában dandártábornokká nevezték ki.
A megemlékezést koszorúzás követte, Szombathely Megyei Jogú Város nevében dr. Puskás Tivadar polgármester és dr. Gaál Róbert jegyező tették tiszteletüket, de ott volt még Kovács Ferenc, a Vas megyei közgyűlés elnöke, Berta Tibor ezredes, és a Vasi Honvéd Bajtársi Egyesület több képviselője is.