A rendezvény célja, hogy a fogyatékkal élő gyerekek társadalomba való integrációját elősegítsék. Céljuk, hogy az egészséges és a fogyatékkal élő gyerekek együtt sportoljanak egy rendezvény keretein belül. Az Esély nap az Esélyteremtési Házak hálózatának legszínesebb programja. Egységes célkitűzésként fogalmazható meg, hogy egy nagyszabású rendezvény keretein belül felhívja a figyelmet a sztereotípiák, személyes tapasztalatok hiányában rögzült előítéletek felszámolására. A Vas megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház szervezésében ez az első ilyen program.
A nap programjai között megtalálható érzékenyítő játékok, mint a kerekesszékes akadálypálya vagy vak pingpong labda, melyet egészséges és fogyatékkal élő gyerekek is játszhatnak majd. Ez benti programot jelent, a Bercsényi iskola ugyanis teljesen akadálymentesített épület, mely lehetővé teszi a rendezvény megvalósulását és minden fogyatékkal élő diák integrált oktatását.
A programon 7 általános iskola 5.-6. osztályos tanulói vehetnek részt, 15 fővel és tanári kísérettel. A város valamennyi általános iskolája lehetőséget kapott a részvételre és ebből a leggyorsabban jelentkező 7 került kiválasztásra, mivel az iskola sportcsarnoka körülbelül ennyi személy kényelmes befogadására képes. A tornateremet felosztva egyszerre több helyen, a következő programok színesítik a rendezvényt: kerekesszékes akadályverseny, brille - írás, csörgő labda. A rendezvényen kiemelt szerepet kap az MMIK LOGO ifjúsági szolgálata, akik a LOGO mobil helyszíni megjelenésével támogatják a rendezvényt. A forgószínpad szerűen zajló eseményeken, menetlevél alapján haladnak majd a diákok. A tartalmas programokat követően az Esélyek Háza ebéddel vendégeli meg a résztvevő diákokat.
Ezen rendezvényen közreműködnek a Vas Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház partnerei, a teljesség igénye nélkül: az MMIK LOGO Ifjúsági Szolgálata, Makrai Ferenc a Vasakarat FC elnöke, a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász, illetve a Savaria Rehab-Team Kht.
A rendezvényen célja, hogy egészséges gyerekek is bele tudják képzelni magukat a fogyatékkal élők helyébe. Ezt szolgálja például a kerekesszékes akadálypálya is. Ha csak egy gyerek szemléletmódját meg tudják változtatni, akkor már sikeresnek könyvelhető el a rendezvény.