Az elismerésre a legalább egy évvel korábban és három évvel nem régebben használatba vételi engedélyt kapott, legalább 100 MFt nettó beruházási értékű létesítménnyel pályázhat a fővállalkozó kivitelezőnek minősülő és erre jogosult vállalkozó.
Az Építőipari Nívódíjat az Építőipari Mesterdíj Alapítvány ítéli oda, évente egyszer, 10 kategóriában. A kategóriák között szerepelnek több lakásos lakóházak, irodaépületek, sport-, szabadidős, ipari-, kereskedelmi létesítmények is. Az Iseum a műemlék helyreállítás, rehabilitáció kategóriában nyerte el a díjat 2012-ben.
Az 1963-ban, Hajnóczi Gyula által tervezett Iseum bár nemzetközi szinten is kiemelkedő műalkotásnak számít, mind műszakilag, mind tartalmilag elavult 40 éves fennállása során. Az új elképzelések alapján 2011 márciusára elkészült az új, három épületből álló épületegyüttes és a romkert.
Az Iseum új felfogást jelent a műemlékek helyreállításában. A magyar műemlékvédelem ugyanis erősen rekonstrukcióellenes volt, olyan megoldást kellett keresni, ami nem igazi rekonstrukció, mégis hitelesen mutatja be a műemlék egykori képét.
A rekonstruktív felújítás fogalmát használják rá a szakemberek. Hiszen távolról úgy néz ki, mint egy igazi római kori templom, közelebbről azonban a laikusok számára is nyilvánvaló, hogy egy modern, 21. századi épület.