Az ülésen részt vevő közel 40 vállalati és intézményi szakember áttekintette az egyetem jelenlegi műszaki képzéseit, foglalkoztak a szakképzés és a Zalaegerszegen már akkreditált műszaki szakoktató képzés fejlesztésével, továbbá kisebb módosításokkal elfogadták a szombathelyi műszaki menedzser BSc szak képzési programját.
A változtatások eredményeként a zalaegerszegi mérnöki súlypontú mechatronikai képzés mellett átalakulva folytatódik a szombathelyi műszaki menedzser képzés (a gazdasági és mérnöki terület határán, minőségbiztosítási és logisztikai súlyponttal), így a két város felsőfokú mérnöki, illetve menedzser képzése a térség iparfejlesztéseinek fontos elemei lehetnek.
Az átalakuló műszaki menedzser képzés valós vállalati igényekre épül, melette pedig az idegen nyelvű képzés is nagyobb hangsúlyt kap a jövőben. A képzésben a vállalatok is részt vállalnak majd a speciális műszaki, illetve az idegen nyelvű képzés területeken.
A résztvevők arra jutottak, hogy egyaránt szükséges megoldásokat találni az akut hiányszakmák képzési problémáinak megoldására, valamint a hosszú távú, duális szakképzési rendszerre épülő szakképzés átalakítására is. A vállalati szakértők egyértelművé tették, amennyiben nem történik gyors megoldás az akut problémákra, az veszélyeztetheti a térségben működő vállalatok növekedését, legrosszabb esetben pedig a tervezett termelésbővítések leállítását is eredményezheti.
A résztvevők üdvözölték és támogatásukról biztosították a magas pontszámú elsőéves műszaki és informatikus hallgatók számára meghirdetett egyetemi Kiválósági Ösztöndíjat.