A tanulók munkáiból rendezett kiállítás is látható most a Váci Mihály Általános Iskola előterében. Az épületrészt kedden adták át hivatalosan, miután bő egy hetes kemény munkával felújították. Korábban számítástechnika terem, előtte tantermek, azelőtt pedig szintén nyitott közösségi térként funkcionált a hely. Harminc éves működése alatt tehát – különböző okokból – harmadszor építették át az aulát.
Az intézmény 1981. szeptember 1-jén kezdte meg működését a Derkovits lakótelepén. A demográfiai hullám csúcsán jelentkező magas gyermeklétszám miatt az aulát hamar kényszertantermekké alakították – meséli az iskola igazgatója, Németh Gábor. Később, a kétezres évek elején beköszöntött az informatika kora, ekkor a két tanteremből számítástechnika termet csináltak. Nem sokkal később – ahogy fogytak a gyermekek, az egyik teremből nyilvános e-magyarország pont lett – idézi fel a történteket az igazgató.
Az eredeti funkcióját visszanyerő aulát először a gyermek zenés előadása üdvözölte. Majd az iskola egykori növendéke Marton Zsolt, a város alpolgármestere mondott köszöntőt és emlékeztetett az idei év másik vácis beruházására, a régi ablakok cseréjére is. A városvezető gondolatai után Trokán Péter, színművész idézte fel az iskola névadójának szellemiségét.
Trokán Péter (fotók: Cseh Gábor)
A munkálatokhoz fél millió forint anyagi támogatást kapott az iskola Marton alpolgármestertől, ezt egészítette ki az intézmény alapítványa. A legnagyobb részt azonban – hangsúlyozta az igazgató – a szülői önkéntes munka jelentette. Az avató végén minden osztály elhelyezte az emlékezés virágait Váci Mihály emléktáblájánál.