A Gyurcsány-korszakban a kistelepüléseken tipikus bűncselekmények felderítéséhez az akkori létszámhiányos és legyengített rendőrségnek sok esetben nem volt megfelelő eszköze, ráadásul "a lanyha" törvények miatt az igazságszolgáltatás kezében sem volt megfelelő eszköz ahhoz, hogy a bűnösöket megbüntesse – idézte fel.
"Ahogy 2010-ben vállaltuk, megerősítettük a rendőrséget, bevezettük a jogos védelmet, ami lehetőséget ad az áldozatnak saját testi épsége védelmére, ha éjjel fegyveresen, vagy csoportosan támadják meg - fogalmazott.
Ezek az esetek főleg kistelepülésen fordulnak elő, ráadásul kiszolgáltatott, egyedül élő idős emberek ellen követik el – mutatott rá a kormánypárti politikus.
Zsigó Róbert felhívta a figyelmet, hogy most már kiemeltnek számítanak az idősek ellen elkövetett bűncselekmények, így idős ember kirablásáért öttől tíz évig tartó szabadságvesztés jár. Jóval szigorúbban bünteti az új Btk. az idősek sérelmére elkövetett kifosztást, sikkasztást és csalást is – fűzte hozzá, megjegyezve: ezek a bűncselekmények is különösen veszélyeztetik a kistelepülésen élő időseket.
Zsigó Róbert szólt arról is, hogy a lopást is szigorúbban büntetik, és a sok település életét megkeserítő falopás is büntethetővé vált.