Lövei Tünde közleménye szerint a szombathelyi intézményben a korábbi tanévekben a tanórai és a fejlesztő foglalkozásokat a szakemberek csak jelentős mennyiségű túlórával és nyugdíjasok bevonásával tudták ellátni. Hozzátette: a Klik új státusokat biztosít a fejlesztési feladatok ellátásához, betöltésüket azonban nehezíti a megyében jellemző szakemberhiány. Az intézményfenntartó ezért továbbfoglalkoztatja a 14 elismert, több évtizedes tapasztalatot felhalmozó nyugdíjas szakembert, hogy a megfelelő gondozás folyamatos legyen az iskolában.
A sajtófőnök elmondta, a tanévet megelőzően a nagy költségigényű terápiák finanszírozását újra kellett tervezni. A Klik a szombathelyi önkormányzattal összefogva teremti elő a szükséges forrásokat a költséges terápiás foglalkozásokra. A gyermekek érdekében létrejött együttműködésnek köszönhetően tervezhetővé vált a 1,2 millió forint éves költségű lovasterápia is - hangsúlyozta.
Lövei Tünde azt írta, a tankerület és a városvezetés az intézmény vezetőivel együtt napokon belül teljes körű tájékoztatást ad az érintett tanulók szüleinek, és ismertetik a tanévkezdés során tapasztalt nehézségek megnyugtató megoldásait.
Sajtóhírek szerint tanév elején derült ki a szülők számára, hogy a sajátos nevelési igényű gyermekek fejlesztését, nevelését, oktatását végző Aranyhíd Nevelési-Oktatási Központban több terápia is megszűnt. Az iskolában 17 szakirányú végzettségű gyógypedagógusra lenne szükség, de az év elején csak négy helyet töltöttek be. Erre pénteke a szombathelyi önkormányzat közleményben reagált.