Stekovics Gáspár már a második képes könyvét készíti a Colorcom Kiadóval és Budai Tamás grafikussal közösen. A Képpel/Írott/Táj után most megjelent a Képpel/Írott/Színház, ami az egyik legkedveltebb témáját foglalja össze, a vörös függönyös mesevilágot, színészekkel, jelmeztervezőkkel, rendezőkkel. Az első könyvében a szigligeti táj szépségeiről mesélt Steko, most a színház van a középpontban. Pontosabban színházi portrék, klasszikus fekete-fehér (jó, néhol színes) fotók szombathelyi és budapesti művészekről.
Hogy nekünk is legyen egy fekete-fehér portrénk
Steko korábban már megkapta, hogy ő egy profilképkészítő kisiparos, hiszen képei sokszor visszaköszönnek a Facebookon, ott, ahol amúgy naponta posztolja szebbnél szebb fotóit saját oldalán. A festők között ő a legjobb fotós, a fotósok között pedig a legjobb festő, bár vallja, manapság már mindenki tud fotózni a telefonjával.
Sok ismerős van a könyvben
Ez a könyv igyekszik minden szabályt szabálytalanná tenni, ettől olyan egyedi, akár egy jó színházi darab. Fűzfa Balázs egyetemi docens a könyvbemutatón úgy jellemezte, hogy Steko mögé megy a láthatónak, a portrék alanyai szinte beszélnek a nézőhöz. A legtöbb fotó beállított, de nem műtermi körülmények között készült, a rögtönzött modelleket sokszor a meglepetés erejével fotózta, ettől annyira természetesek a képek.
A művész amúgy hozzátette, ez a könyv meg sem született volna, ha nincs Szombathelyen a Weöres Sándor Színház. A bemutatón is a WSSz művészei: Trokán Péter, Alberti Zsófia és Kálmánchelyi Zoltán idéztek a könyvből.