Peter Berg rendező legújabb alkotása az utóbbi évek egyik legnagyobb olajkatasztrófáját dolgozza fel, a Deepwater Horizonon történt robbanás tízenegy ember életét követelte 2010-ben. A fúrótornyon dolgozók közül 112 ember élte túl a tragédiát, az ő elmondásukon és személyes tapasztalataikon alapul a film. A Mark Wahlberg által játszott Mike Williams a bemutatón is részt vett.
A történet egyből belevág a közepébe, megismerjük a főszereplőket, akik együtt dolgoznak a fúrótornyon. Mike Williams (Mark Wahlberg) vezető elektrotechnikusként, Jimmy Harrell (Kurt Russel) gépészeti vezetőként, Andrea Fleytas (Gina Rodriguez) pedig kormányosként dolgozik a mélytengeri fúrótornyon. A komplexum több sebből vérzik, azonban az olajtársaság fejese (John Malkovich), minél gyorsabban szeretne minél több pénzt kisajtolni a létesítményből, így a szükséges ellenőrzések elvégzése nélkül kezdik meg a munkát. A torony gépei szinte egy pillanat adják fel a harcot, így a munkások minél előbbi menekülésre kényszerülnek.
A filmet végig az egyszeri munkások szemszögéből láthatja a néző, olyanok, mint bárki más, koszosan, túlórákat vállalva dolgoznak, hogy a távolban maradt családjuknak meg tudják teremteni a szükséges anyagiakat. A robbanásokat közvetlen közelről látjuk, szinte érezzük az arcunkba csapó lángokat, az agyunk mélyére hatolnak a zajok, a segélykérő kiáltások. Az operatőri munka és a látvány egyszerűen hihetetlen, a tragédia teljesen valóságosnak hat, a színészek reakció hihetőek, egyszerűek és nincsenek túlgondolva. Senki nem szuperhős, mindenki próbál - amennyire lehetséges - embernek maradni a tragédiában.
Ez az alkotás azoknak készült, akik szeretik a ténylegesen igaz történeten alapuló mozifilmeket és nem roppannak össze az emberi tragédiák láttán. Katasztrófafilmek között mindenképp kiemelkedő alkotás.
Ezekben az időpontokban játssza az Agora Savaria mozi.