Gyurácz Ferenc 1955-ben született Körmenden, húsz éve a Vasi Szemle főszerkesztője, tíz éve működteti „Közép-Európa legnagyobb falusi könyvkiadóját”. És még egy jelentős évforduló: huszonöt évvel ezelőtt, 1989. március 15-én mondta el a szombathelyi Fő téren azt a beszédet, amelyet ma is a rendszerváltás legfontosabb helyi momentumai között tartanak számon.
Tizenegyedik alkalommal adták át a megyei príma díjakat, melyek megbecsülése – mint megtudtuk – semmit sem csökkent az elmúlt évek múlásával. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége megyei szervezete által szervezett esten a reálszféra adott kezet a humán szféra munkatársainak, a tudományok, a művészetek, a sport, és a kultúra legtehetségesebb megyei képviselőinek.
A megyei príma
A múlt héten a sport megyei prímájáról olvashattak, ez alkalommal pedig a tudomány és oktatás kategória megyei prímája, Gyurácz Ferenc néprajzos-muzeológus következik.
A szűkebb pátria elismerése ez a díj – hangzott el, amikor a kategória jelöltjeit Csejtei Andrást, a helyi oktatókórház onkológiai főosztályának vezetőjét, Dumovits Istvánt, Horvátzsidány és Olmód plébánosát, és Gyurácz Ferencet bemutatták a közönségnek.
Gyurácz Ferenc néprajzos-muzeológus, a Vasi Szemle főszerkesztője mindeddig 6 könyvet jegyez, fontos számára, hogy olvashasson, egész életében – mint mondta – a ,,szolgálat etikát” preferálta, emellett igyekezett a szűkebb és tágabb környezetének is hasznára lenni.
A szerencsés
A kitüntetett, Gyurácz Ferenc elmondta: kétféle emberi becsvágy létezik, az egyik a dolgot részesíti előnyben, a másik pedig azt, hogy mit érhet el a dolog által.
A díjazott a múlt heti Príma gálán hozzátette: nagyon szerencsés helyzetben voltam eddig, mert mindig azzal foglalkozhattam, amit szerettem, ami érdekelt. Ugyanakkor sok mindent nem tettem azért, hogy befolyásoljam az emberek rólam alkotott véleményét.