Ragadj ecsetet!
Ha nem engedi a pénztárcád, hogy több liter festéket vegyél és mesterembert hívj, akkor sem kell lemondanod a színes falakról. Ma nagyon divatos, hogy a helyiségek egy-egy fala más színű. A hálóban az ágy fala legyen például bordó, kellő hangulatot teremtve ezzel a vad éjszakáknak. Vagy sokat üldögélsz a kanapén a nappaliban? Színezd be azt, amelyiket mindig látod, és máris jobb kedvre derülsz!
Hasonló hatást érhetsz el, és még a festéknyomok feltakarításával sem kell foglalkoznod, ha a vidám tapéták közül választasz. Aztán hogy milyen szélesre vágod a darabokat és hogyan rendezed el őket, annak már csak a kreativitásod szabhat határt.
Párnahegyek
Lehet, hogy a reggeli rohanásban nem épp arra vágysz, hogy a díszpárnákat rendezgesd, de ha egyszer rájössz, micsoda hatást lehet velük elérni, nem fog nehezedre esni! A franciaágyon halmozd őket nyugodtan egymásra, minél több, annál jobban mutat. Lehet rojtos szélű, mintás vagy szőtt, csak arra figyelj, hogy harmóniában legyenek egymással. Nyugodtan dobj néhányat a kanapéra is, de még köré is a szőnyegre. A konyhában a régi székekre is készíts új ülő-és háttámlákat, olyan lesz, mintha lecserélted volna őket!
Ha van némi kézügyességed, akkor magad is elkészítheted a párnákat. Régi lepedőből varrd meg a megfelelő méretet, tömd ki szivaccsal- ez lesz a belseje. Erre már csak a huzatot kell megvarrnod az éppen neked tetsző anyagból. Ha van rá módod, csináld cipzárral, így könnyen leveheted kimosni vagy átcserélheted, ha más kedved lesz…
Függöny
Sokan úgy vannak a függönnyel, mint a párnákkal. Ha van jó, ha nincs, úgy is megteszi. Pedig pont ez az a két dolog, amivel hatalmasat lökhetünk egy lakás kinézetén! Ha fehér függönyünk van, válasszunk hozzá színes drapériát vagy sötétítőfüggönyt, ha csak egysoros a karnisunk, akkor kombináljunk egy magában színes anyaggal. A függöny színét mindig igazítsuk a már meglévő dolgokhoz, így a szőnyeg, a fal, vagy a kanapé színéhez.
Ma már jópofa elkötőket is lehet kapni. Napközben, ha besüt a nap, nyugodtan kösd el- az megint csak rajtad múlik, hogy egy vagy két irányba! Ha nem szeretnél megválni a régi függönyödtől, varrj az aljára színes szalagot, majd ugyanazzal kösd el- újként fog hatni!
A részletekben rejlik a titok
Van, ahova jó bemenni, van, ahova kevésbé. Ezt nem feltétlenül a drága bútorok határozzák meg, hanem az ízléses elrendezés. Menj néhány kört a lakásodba, dobozold el, amit feleslegesnek érzel, a maradékot pedig oszd el úgy a helyiségek között, hogy egységben legyenek. Jól jönnek ilyenkor a mindent elnyelő kosarak és dobozok, melyek segítségével a kupi nagy részét el is tüntetheted. A nyaralásból megmaradt kagylókat rendezd össze egy tálban, tégy közéjük egy gyertyát és vidd a fürdőszobába. A boros üveget tedd valamilyen jópofa tartóba és helyezd el a nappaliban. A hálószobai komódra mehetnek a fotók és az emlékládika, a konyhába pedig a teásdobozok, a fűszertartók, na meg a paprika-és a hagymafüzér. Ugye, hogy máris jobb?