Kilenc szervezet, tíz helyszínen huszonegy programot szervezett a két napra. Mindegyik közös abban, hogy fiatalokat és időseket, városiakat és egyetemistákat, egészségeseket és sérülteket közösen hív játszani, tanulni, szórakozni. A megnyitón Puskás Tivadar polgármester hangsúlyozta, fontos, hogy figyelmet fordítsunk azokra is, akik mások, mint mi, akik hátrányból indulnak. Ez a jövő záloga- tette hozzá.
A program fővédnökéül Szekeres Pál, sportért felelős helyettes államtitkárt választották, aki egyúttal tréninget is tartott „Kerekesszékkel a világ” címmel. A többszörös olimpiai bajnok sportember két turnusban a kerekesszékezés alapjait tanította meg az egyetem hallgatóinak és oktatóinak: hogyan lehet esni, fordulni, kosarazni. A látszólag egyszerű mozdulatok rengeteg gyakorlást, egy lelkiekben is más embert kívánnak.
Csütörtök reggel „Ez para, ne parázz” címmel nyílt meg az egyetem aulájában Kalocsai Richárd fotókiállítása. A fényképek a 2012-es Londoni Paralimpián készültek. Az alkotások arra próbálják felhívni a figyelmet, hogy a fogyatékkal élő sportolók semmivel sem másabbak, mint egészséges társaik. Nem sajnálatra, könnyekre és lesütött tekintetekre van szükségük, hanem természetes odafordulásra. Richárd képei nem a fogyatékosságról szólnak, hanem a győzelemről.
A szervezők igazi csemegének szánták a Baltazár Színház előadását, és a Gyilkos labda című filmet is, amelyet a tanácsteremben vetítettek. Az érdeklődők speciális sporteszközöket is megismerhettek, és bemutatkoztak a fogyatékkal élőket támogató szervezetek is.
Pénteken a 6. Esélyegyenlőségi nap programjaival folytatódnak az események. Többek között előad Tóth Csaba festőművész, Fasching Zsuzsanna zeneterapeuta, valamint Horváth Judit és Németh Rita művészetterapeuták is. Lesznek terápiás kutyák és játékos sportvetélkedők is.