115 kg-ot bír el a legjobb hurkapálca-híd

EB • 2012. március 06., kedd •
A celldömölki gimnazisták hídja lett a legnagyobb teherbírású. 21 középiskola 26 csapata vett részt a második ízben megrendezett Hídépítő versenyen a Hefele Menyhért Szakképző Iskolában Szombathelyen. A háromfős csapatoknak szűk öt óra állt rendelkezésükre, hogy hurkapálcikából minél nagyobb teherbírású hidat építsenek. A versennyel párhuzamosan szakmai nap is folyt az iskolában.
115 kg-ot bír el a legjobb hurkapálca-híd

Befőttes gumit is használhattak a rögzítéshez a középiskolások

Egy kivételével Szombathely minden középiskolája képviseltette magát a második alkalommal megrendezett Hídépítő versenyen a Hefele Menyhért Szakképző Iskolában, de a környező megyékből is érkeztek vállalkozó kedvűek. A háromfős csapatoknak szűk öt óra állt rendelkezésükre, hogy elkészítsék a minél nagyobb teherbírású hidat. Az esztétika ezúttal másodlagos volt, a mutatósabb darabokat külön díjjal jutalmazták. Elismerés járt még a kreativitásért, ezt a díjat a soproni Roth Gyula Iskola zsebelte be, a technológiáért a szombathelyi művészetiseket dicsérték meg, míg a legjobb megoldás elnevezésű díj a Hefeléseké lett.

Az elkészült pálcika hidak

A hetvennyolc diák közül voltak, akik a magasságban, és voltak, akik a formában látták a titkot. A titkot, miszerint az építmény ne eltörjön, hanem három centimétert meghajolva minél nagyobb súlyt elbírjon. Hurkapálcikát, cérnát, hőre olvadó ragasztót és befőttes gumit használhattak a versenyzők. Végül a legügyesebbnek a celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium és Szakképző Iskola gimnazista csapata bizonyult, az ő hídjuk 1130 N terhelést bírt ki, ez kilógrammra átszámítva 115-t tesz.

A szakmai napot elsődlegesen a végzős hallgatóknak, a műszaki pálya iránt érdeklődőknek tervezték. A játékon viszont bárki részt vehetett, itt főként a kézügyesség dominált, és nem az, hogy ki mennyire jártas egy-egy tantárgyban.

A megnyitó ünnepségen

Marton Zsolt alpolgármester reggeli köszöntőjében elmondta, az egész önkormányzat nevében köszöni, hogy vannak gazdasági társulások, akik ilyen és ehhez hasonló eseményeket támogatnak. Nagy a hiány az építőipari, műszaki szakképzettségű emberekből, s úgy remélik, a dolog játékosabb oldala többeket ezen pálya felé irányít majd.

 

közösség

további frisss

lap tetejére