Hamarosan kiderül, hogy jól teljesítenek-e a lakásbiztosítások, különösen azok, amelyeket a márciusi nagy kampányban esetleg olcsóbban kötöttek az emberek. Vajon jól választott-e az, aki újat kötött, és hibát követtek-e el azok, akik megmaradtak régi szerződésüknél? - veti fel cikkében a vg.hu.
Annyi vihar, orkán erejű szél és monszunszerű eső söpör végig az országon, hogy a biztosítóknak rekordszámba menő kártérítésre kell készülniük, az összeg már most meghaladhatja a tízmilliárd forintot
– véli a CLB biztosítási alkusz cég. Szerintük az árvíz és az extrém időjárás miatt a gyakorlatban ki fog derülni, hogy a márciusi nagy lakásbiztosítási kampánynak milyen eredménye lett: ezek a napok, hetek a lakásbiztosítások vizsgaidőszaka.
Az árvíz a napokban érkezik hazánkba, ezenfelül az ingatlanokba alul, felül, sőt a legváratlanabb helyekről – akár a kéményen, az elektromos vezetékeken keresztül is – nagy erővel betörő víz és a helyenként 100 kilométeres erősségű szél elképzelhetetlenül nagy pusztításra képes hazánkban is.
Németh Péter, a CLB értékesítési és kommunikációs igazgatója felhívja a figyelmet: a felsorolt viharveszélyek pusztító hatásának csökkentésére fel kell készülni, ezt a biztosítók is elvárják.
A napokban is szinte szünet nélkül érkeznek a kárbejelentések a biztosítókhoz, ám egyelőre nem tudni, hogy mindenki elégedett lesz-e a kártérítéssel. Ez ugyanis a szerződések minőségétől, tartalmától függ. Vagyis attól, hogy ki mennyire pontosan állította be az ingatlan, a benne lévő ingóságok vagy egyéb vagyontárgyak, kerti eszközök és egyéb vagyontárgyak értékét – magyarázta a cég szakértője. Hozzátette, hogy a magyaroknak is be kell látni, hogy az eddigieknél lényegesen tudatosabban kell védeni az értékeiket.
Hozzátette:
azok, akik most döbbennek rá, hogy nem elég korszerű vagy éppen nem aktuális a meglévő lakásbiztosításuk, már csak a szerződésük évfordulójakor vagy jövő márciusban tudnak váltani.
Futamidő közben viszont bárki kérheti a meglévő biztosítása átdolgozását, javítását, amivel ugyan a díjat nem lehet csökkenteni, de baj esetén legalább megfelelő anyagi védelmet tud nyújtani.