A vendéglátásban mindig szükség van új munkaerőre
Amikor megjelenik egy-egy új álláshirdetés a kaposvarallas.hu oldalon, az álláskeresők lehetőséget kapnak arra, hogy egy új (vagy éppenséggel egy általuk jól ismert és sokat gyakorolt) szakmában próbáljanak boldogulni. Egyes állásokhoz szakképzettség szükséges, míg másokhoz elegendő a munkaadó részéről történő betanítás. A nyitott pozíciókhoz az alábbi link vezet.
A szaktudással és gyakorlattal rendelkező vendéglátós szakemberek megkereshetik akár az átlagbér másfél-kétszeresét is, idegennyelv-tudás esetén pedig a munkaerőpiac egyik legkeresettebb szereplőivé válnak.
Milyen a vendéglátásban dolgozni?
Sokak szerint embert próbáló feladat, ennek ellenére mégis rengetegen vannak, akik ezen a területen találják meg a számításaikat. A lehetőség mindenki előtt nyitva áll arra, – természetesen a kaposváriak és a környékbeliek előtt is – hogy kipróbálják magukat a területen.
Mivel a vendéglátás nagyon szerteágazó szakma, így az elhelyezkedési lehetőségek is nagyon széles skálán mozognak. Sok esetben végzettségtől is függ, hogy melyik állás betöltésére alkalmas valaki, de a vendéglátásban dolgozhatnak azok, akik szakácsként, pincérként, pultosként, baristaként, konyhai kisegítőként szeretnének tevékenykedni.
Lényegében minden olyan munkakör, ami szorosan kapcsolódik a vendéglátóhelyeken, szórakozóhelyeken történő étel és ital kiszolgálásához, az vendéglátós pozíciónak tekinthető.
Érdemes ismerni a szakmával járó előnyöket és hátrányokat
A vendéglátós szakma előnyeiről, hátrányairól feltehetően mindenkinek vannak tapasztalatai. A szakma egyik fő előnye az elhelyezkedési lehetőségekben rejlik. Egy tapasztalt szakács vagy pincér könnyen talál állást, különösen városi környezetben.
A vendéglátás sokak számára azért is lehet optimális választás, mert egyes pozíciók akár még szakmai végzettség és tapasztalat nélkül is megszerezhetők. Ez kifejezetten jó lehetőséget kínál a pályakezdőknek vagy azon diákoknak, akik némi idénymunkával tennének szert zsebpénzre. Az sem mellékes, hogy a vendéglátásban nincs két egyforma nap, mindig történik valami. Ráadásul a vendéglátós munkák talpraesettségre és önállóságra nevelnek, hiszen az itt dolgozóknak számos problémával kell szembesülni, olyanokkal is, amik gyors cselekvést feltételeznek.
Természetesen az árnyoldalról is szólni kell: a hosszú munkaórák, a 10-12 órás (vagy még hosszabb) műszakok nagyon megterhelhetik a dolgozókat. Akinek családja van, annak nehézséget jelenthet az ünnepnapok hiánya vagy a folyamatos pörgés okozta stressz.
Összességében vendéglátósként dolgozni teljes embert kíván, de a vendégek elégedettsége, pozitív visszajelzései kárpótolnak mindenkit.