Remek hangulatú, győztes meccsel hangolt az SZKKA a bajnokságra

hv • 2024. augusztus 12., hétfő •
Kiválóan sikerült az SZKKA utolsó, hazai felkészülési mérkőzése a hétvégén. Pődör Rebekáék remek, olykor látványos játékkal magabiztosan győzték le a velük együtt szintén NBI.-be feljutott Esztergom gárdáját.

Vérbeli bajnoki hangulat fogadta a csapatokat a Haladás Sportkomplexumban. Szólt a dob, zengett a kórus, a lányok pedig igencsak bekezdtek. Pődör Rebeka góljai és Almeida parádés hárítási vezették be a találkozót. A hazaiak új igazolása tíz perc alatt öt labdát is megfogott! Ennek tükrében nem meglepő, hogy a 11. percben már 6:2 volt az állás. Időt is kért a vendégeknél Elek Gábor, de ez sem használt a Komárom-Esztergom vármegyeieknek.

Olsen mester csapatát továbbra is fegyelmezett, feszes védekezés, valamint szellemes támadójáték jellemezte. A 15. percben már 10:4-es állást mutatott az eredményjelző. A jobb szélen a japán Akiyama szenzációsan játszott, szebbnél szebb gólokat lőtt. A lendület ezután sem tört meg, bár az Esztergom valamennyire rendezte sorait. (21. perc: 12:9) Kazai Anitáék a játékrész második felében ismét rákapcsoltak, így a szünetre 7 gólos előnnyel mehettek az öltözőbe. (18:11)

A második félidő elején kicsit bealudt az SZKKA, lazult a védekezés, aminek eredményeként némileg felzárkóztak a vendégek.(35. perc: 20:16) Szerencsére a hullámvölgy nem volt hosszú, ismét begyújtották a rakétákat a lányok. Bár Varga Nikitől vonalra lépés miatt három(!) gólt is elvettek, ez sem törte meg az SZKKA-t. A 45. percre visszaállt a hétgólos különbség (25:18). Ettől kezdve már nem volt kérdéses, hogy ki nyeri a találkozót. Az utolsó negyedórában felváltva potyogtak a gólok, a végeredmény pedig 32:26 lett, a 14 gólig jutó Pődör Rebekáék javára. A találkozó összességében jól szolgálta a felkészülést, még a finomhangolás és két idegenbeli meccs van hátra, és kezdődhet a bajnokság!

Fontos hír a klub háza tájáról, hogy ma elkezdődik a 2024-25-ös idényre szóló bérletek árusítása. Az idei NB I.-es szezontól egy újítással is készül a klub vezetősége: az SZKKA szurkolói helyre szóló bérleteket vásárolhatnak, így minden bérlettulajdonosnak fix, saját ülőhelye lesz a szezon összes hazai mérkőzésén.

SZKKA - Esztergomi KC 32:26 (18:11)
Haladás Sportkomplexum, 250 néző

SZKKA: Almeida – Kazai 2, Bujnochová 2, Pődör R. 14, Szmolek 2, Kulcsár 2, Akiyama 6 Csere: Marinovic, Csatlós (kapusok), Pődör B. 1, Varga N. 1, Djatevska 1, Szeberényi, Balogh P. 1, Pankotai. Edző: Bo Rudgaard Olsen.