Nagy versenyzők vagytok!
Így van, általános iskolás korom óta rengeteg versenyen indultam, ahogy osztálytársam, Kopácsi Martin is. Matematika- és sportversenyeken szoktam részt venni, ez a helyzet tehát nem ismeretlen számomra.
Mi vagy ki terelt erre a pályára?
Édesapám és a bátyám is a villamosipari területen dolgozik, családi indíttatásra választottam ezt az irányt. Tőlük hallottam, és látom is, hogy ennek a szakmának van jövője.
Tudod már, hogy hol dolgozol majd?
Itt, a Schaefflerben képzelem el a jövőmet. Itt szeretnék a későbbiekben dolgozni mint villamosmérnök. Ehhez tovább kell tanulnom, ezért idén a győri egyetemre jelentkeztem.
Avass be minket a felkészülésbe! Mi ment könnyen, mi nehezebben?
Az elméletre rengeteget készültem, otthon nagyon sok feladatlapot megoldottam a korábbi évekből. Igyekeztem mindent megtenni, amit tudtam, nagyon sok plusz energiát fektettem a dologba. Persze Tatai Tamás tanár úrtól mindent meg is kaptam ehhez. A gyakorlati részre itt, a cégnél készültem, előző évi feladatokat oldottam meg. Mondhatom, hogy mindent beleadtam, és úgy látszik, hogy ez most megtérül! Ugyanakkor az iskola és a gyakorlati hely mellett kell lennie az emberben egyfajta érdeklődésnek is, enélkül nem fog menni. Akiben viszont megvan, akár a legnehezebb feladatokat is meg tudja oldani!
Kit emelnél ki azok közül, akik segítettek felkészülni?
Tatai Tamás tanár urat, és a versenytársamat, egyben osztálytársamat, Kopácsi Martint.
Hogyan magyaráznád el egy laikusnak, mi a szépsége a ti szakmátoknak?
Számos szépsége van, de röviden azt mondanám: együtt fejlődünk a világgal! Ez a szakma sosem avul el, együtt fejlődünk az iparral. Kénytelenek vagyunk lépést tartani a világgal, ez benne a szép.
Erős Máté és Kopácsi Martin abban az osztályban tanulnak, amely elsőként egy speciális, egyedi program szerint vett részt a szakmájukat érintő duális képzésben. Nagy Miklóstól, a Schaeffler Savaria Kft. tanműhelyvezetőjétől megtudtuk, hogy amíg korábban csak a 13. évfolyamon volt lehetőség az úgynevezett duális képzésre, addig ők már a 11. évfolyamtól kezdődően gyakorlati képzésre jártak a céghez. Erre talán szükség is volt ahhoz, hogy a szakmájukban ilyen magas szintre juthassanak el végzős korukra - hangzott el.
Szintén elindultak a versenyen:
Automatikai technikusok:
Kopácsi Martin (1.-ként jutott az országos döntőbe)
Erős Máté (2.-ként jutott az országos döntőbe)
Ferenc Dániel (országos 4. helyezést ért el)
Mesics Bálint (országos 5. helyezést ért el)
Nagy Marcell (országos 9. helyezést ért el)
(127-en indultak ezen a versenyen)
Mechatronikai technikusok:
Varga Dominik
Kálmán Tamás
Keszán Brendon
Az 1997 óta működő szombathelyi Schaeffler Savaria Kft. a globálisan tevékenykedő autóipari és ipari
beszállító Schaeffler-csoport egyik legnagyobb vállalata. A vállalatcsoport több mint 75 éve úttörő
kutatásokat és fejlesztéseket végez a mozgás és a mobilitás területén, és mintegy 83.000
munkavállalójával a világ egyik legnagyobb családi vállalata.