Csináld magad otthoni feladatok
Sok családban szeret az ember mindent maga megoldani, megjavítani, szerelőt hívni manapság minden apró-cseprő dolognak tűnő munkáért pénzkidobásnak tűnik, és persze időbe is telik ilyenkor a megoldás.
Egy redőny meghibásodása, a gurtni cseréjének szükségessége esetén senki nem szeretne akár napokat a sötét szobában tölteni vagy szellőztetés nélkül, ahogy ugyan lehet élni, de nem egészséges.
Aki otthonában redőnyt használ, nem árt, ha egy-egy alapfogalommal és viszonylag könnyen elvégezhető karbantartási feladat mikéntjével tisztában van, mint amilyen a gurtnicsere is.
Egyáltalán mit nevezünk gurtninak, és hogyan működik?
A redőny egy funkcionális lakáskiegészítő, amelynek optimális működéséhez, mozgatásához nélkülözhetetlen a gurtni. Enélkül egyáltalán nem használható, nem tölti be a megfelelő szerepét, így cseréje időről időre szükséges vagy gond esetén létszükséglet.
A gurtni maga a zsinór vagy szalag, amely segítségével leengedjük és felhúzzuk a sötétítőt, cseréjére pedig egyrészt akkor kell gondolnunk, ha már nagyon elhasználódott, elkopott, akut probléma esetén pedig elszakadt.
A Redőny Diszkont kínálatában szereplő műanyag redőny és alumínium változata esetében is a gurtni és a hozzá tartozó redőnyautomata a választék részét képezi. A kettő egymás nélkül mit sem ér, a redőny megfelelő szabályozása ellehetetlenülne.
A hosszú zsinórt az automatában tudjuk tárolni biztonságosan és esztétikusan, illetve azon keresztül állíthatjuk a sötétítőt, vagyis a kívánt magasságban ezzel biztosított a rögzítése az árnyékoláshoz és a fény beengedéséhez.
Gurtnicsere lépésről lépésre
Amennyiben nem riadunk vissza a feladattól, a gurtnicsere nem olyan ördöngösség, egy kis odafigyeléssel ügyesen megoldhatjuk saját kezűleg! Mindössze egy kisokos, útmutató szükséges, és remekül elvégezhetjük mi magunk.
A csere első lépéseként húzzuk fel a redőnyt a legmagasabb pontra, ezt követően pedig vegyük le az ütközőket és a tok fedőlapját. A felhúzott redőnyt a tengelyén rögzítsük, majd a gurtnit is felhúzzuk és kiszedjük a redőnyből. Azt jegyezzük meg ezen a ponton, hogy hová kell az új zsinórt bevezetnünk.
Ha a megfelelő hosszúságú, új gurtni a helyére került, a végét rögzíteni kell a tárcsához, ezután jöhet a redőny megforgatása és kiengedése. A rendben feltekeredett zsinórt ezt követően el kell helyeznünk a redőnyautomatában.
Bonyolultnak tűnhet első hallomásra, így természetesen nem egyedi eset, hogy nem mer vele próbálkozni az ember, és mégis inkább szakember segítségét veszi igénybe. Neki mindössze pár pillanat és garantált a sikeres végeredmény.