A Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet azon kérdésére kellett választ adniuk a hallgatóknak, hogy miként tervezhető mesterséges intelligencián alapuló cella modul a robotpálya-generálásban, és a cella biztonságos működtetésében. A legjobban teljesítő csapat a BME Solar Boat Team lett.
Az egyik műszaki szolgáltató kft. által adott feladat egy újszerű kobotizált ZFC-Check állomás 3D látványtervének elkészítése volt. A cég részéről Tóth József a beadványok értékelésén elmondta, hogy örültek a kapott megoldásoknak, azonban új koncepciók helyett inkább csak a már létező megoldások finomítására láttak példákat. A legjobb megoldással a BME Formula Racing Team szolgált, akik különdíjként 60 ezer forintot kaptak.
Egy másik, oktatással, tanácsadással, coachinggal foglalkozó kft. arra kérte a hallgatókat, hogy a saját járművük alapján készítsenek egy digitális, valamint Ipar 4.0 megoldásokat hasznosító beszállítói listát, ezenkívül mutassák be hogyan zajlik egy beszállítói csere. Andó Tamás tanácsadó elmondta, hogy voltak megoldások, melyek nem csupán elméleti szinten mozogtak, hanem gyakorlatba is lettek ültetve. Az első helyezett a Szombathelyi Gépész csapat lett, nyereményük egy ezer eurós utalvány webinárok keretében tartandó képzésekre.
Autómosó berendezések fejlesztéséhez is ötleteket vártak a hallgatóktól. A leadott anyagokban sokféle megoldást láttak a szakemberek, ehhez hasonlóan pedig a feladatok kiosztása is eltért csapatonként. A legjobb művet a Szombathelyi Gépész tagjai készítették el. A csapat egy 100 ezer forint értékű CNC esztergályos alkatrészgyártási lehetőséget kapott.
forrás, kép: autopro.hu