Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a balesetben ketten a helyszínen életüket vesztették, valamint négyen égési sérüléseket szenvedtek - írta meg a magyarnemzet.hu.
– A sérültek ellátását a rendezvényt biztosító mentők kezdték meg, majd három mentőhelikopter – Budaörsről, Balatonfüredről és Szekszárdról –, valamint több mentőautó is érkezett.
A mentők három súlyos sérültet – egy kislányt, egy nőt és egy férfit – mentőhelikopterekkel budapesti kórházakba, egy könnyebben sérült kisfiút pedig mentőautóval a székesfehérvári kórházba vittek – közölte Győrfi Pál.
A rendőrség későbbre ígért tájékoztatást.
Információink szerint a repülőgép 200-300 méterre zuhant le a parkoló autóktól. Arról egyelőre nincsenek információk, hogy pontosan miért zuhant le a repülőgép. A helyszínt a mentés idejére lezárták. Beszámolók alapján lefújták az idei légi parádét, és a légtérbe sem engednek be semmilyen légi járművet.
– Bemutatórepülés közben zuhant le a fehérvári repülőnapon vasárnap délután egy sportrepülő. Információink szerint egy parkoló autóba csapódott és kigyulladt
– árulta el a feol.hu megkeresésére Szabó-Bisztricz Anett, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. Hozzátette: három tűzoltóautó tart a helyszínre, a helyszínen azonban már megkezdte a munkát a Székesfehérvári Tűzoltó Egyesület. Nagy az ijedtség, sokan úgy döntöttek, eljönnek a helyszínről, ahova időközben egy mentőhelikopter is megérkezett. A helyszínen lévők csak annyit láttak, hogy a Trojan típusú repülőgép forduló közben megbillent, elveszítette sebességét és lezuhant.
Egyetlen ilyen gép volt Magyarországon
Két éve érkezett Magyarországra a most lezuhant North American Aviation T–28 Trojan, értesült a Magyar Nemzet. A repülőgépből csak ez az egy volt az országban. A delmagyar.hu 2021-es cikke szerint Szeged felett tette meg az első köröket magyar légtérben, magyar lajstromjellel.
A felszállás előtt Rózsavölgyi Vilmos, aki a gép tulajdonosa volt, részletesen felidézte a fél világot bejárt repülő történetét. 1951-ben gyártották, 1951 és 56 között az amerikai légierőnél volt, majd eladták a franciáknak. A 70-es évek végén került vissza Amerikába, magánkézbe. A történet vége, hogy Dél-Afrikából egy svájci állampolgár vette meg. A gépet szétszedték, úgy szállították át Svájcba. – Mi április 24-én baráti kapcsolataink segítségével vásároltuk meg – tette hozzá Rózsavölgyi Vilmos.
A delmagyar.hu szerint
Rózsavölgyi Vilmos és fia, Árpád vesztették életüket a balestben.
Borítókép: T–28 Trojan repülőgép (Fotó: Facebook/Albatrosz Repülő Egyesület)