A Bolyai-iskola 87,4 millió forintot nyert a Selye János diák-laborhálózat kiépítése felhívásra benyújtott pályázatával. A 100 százalékos támogatottságú projektben az iskola biológia- és kémialaborjának eszközállománya bővül és újul meg. Tehetséggondozó foglalkozásokat, ismeretterjesztő témanapokat, természettudományos projektnapokat és pályaorientációs napokat is szerveznek - írja a Vaol.
További cél, hogy elősegítsék a diákok természettudományos, kutatói, egészségügyi pályák iránti attitűdjének kialakulását, és hogy a megfelelő módszertanokat elterjesszék a tanárképzésben. Az új eszközparkot és annak használatát a Bolyai a tehetségnapon, a kutatók éjszakáján és az iskola nyílt napján a szélesebb közönségnek is bemutatja, emellett megállapodást köt állandó biológiaés kémialabor-gyakorlatokon való részvételre legalább négy középiskolával (Szombathely, Kőszeg, Keszthely, Sopron) és három általános iskolával.
Ugyanezen pályázatban fejlesztik az ELTE SEK sportélettani laboratóriumát is, ahová 60 millió forint értékben kerülnek új eszközök, köztük egy csúcskategóriás ergospirometriás rendszer, valamint mobil EKG és több InBody testösszetétel-analizáló készülék. A fejlesztés az intézményben évek óta komoly sikereket felmutató sporttudományi és sportélettani kutatásokat szolgálja.
Egy másik projektben az ELTE SEK-en és a Bolyai-iskolában 35 milliós beruházással a tanítóképzés robotikaspecializációjához és a tanító-továbbképzéshez robotikatermet alakít ki. Kétszázötven különböző funkciójú padlórobot, oktatódrón, az alsós gyerekek által programozható egyéb eszköz kerül az intézményekbe. A robotikalaborokba interaktív táblák és az eszközök irányítását, programozását lehetővé tevő számítógépek és mobiltelefonok is érkeznek.
Forrás: vaol.hu