Keserűsó: a természetes magnéziumforrás

szponzorált tartalom (x) • 2021. december 13., hétfő •
A magnézium hiányának számos tünete lehet: fáradtság, levertség, hangulatingadozások, ingerlékenység, izomgörcsök, végtagzsibbadás. A megfelelő mennyiség beviteléről nem könnyű gondoskodni, ezért sokszor táplálékkiegészítőhöz nyúlunk. A különböző adalékanyagok elkerülése és az optimális felszívódás biztosítása érdekében a többi ásványi anyaghoz hasonlóan a magnéziumpótlást is igyekezzünk természetes módon megoldani.
Keserűsó: a természetes magnéziumforrás

Epsom só az ásványi anyagok pótlására

A magnézium bőrön keresztül jobban felszívódik, és így alkalmazva a kellemetlen mellékhatások is jó eséllyel elkerülhetőek. A Soapcenternél kapható epsom só tulajdonképpen nem más, mint magnézium-szulfát, melyet magnézium és kénsav alkot. Vízben kiválóan oldódik, így használatának legjobb módja, ha beleszórjuk a fürdővízbe, és veszünk egy hosszú, nyugtató, lazító fürdőt.

Ehhez keverjünk össze 2 csésze epson sót, 1 csésze Himalája sót, 2 evőkanál szódabikarbónát, 10 csepp rozmaring illóolajat és 10 csepp teafa illóolajat.

Az említett epsom sóval gazdagított fürdő egyszerre energizál és nyugtat meg, a szeánszot élvezve teljesen ellazulhatunk és elfeledkezhetünk a hétköznapok gondjairól. Ha azonban nem egyedül, hanem a párunkkal vennénk egy forró fürdőt, használjunk levendula és geránium illóolajat a rozmaring- és teafa olaj helyett, végül pedig hintsünk rózsaszirmokat a vízbe. Felejthetetlen páros élmény lesz egy ilyen fürdő!

A keserűsó további pozitív hatásai

Azt már tudjuk, mennyire sokoldalú és fontos ásványi anyag a magnézium, melyet az epsom só tisztán, nagy arányban tartalmaz. Az említett problémák mellett más esetekben is megoldást jelenthet: alkalmas például a pattanásos, problémás bőr kezelésére, de az asztmások számára is hasznos hörgőtágító hatása révén. Fájdalomcsillapítóként és izomlazítóként a jó közérzetet is képes megteremteni, vízben történő relaxációk, meditációk kiegészítője is lehet. Kismamák számára is ajánlott a használata, hiszen csökkenti a magas vérnyomást, a méhösszehúzódások megakadályozása, valamint a szülést késleltető hatása révén pedig képes megelőzni a koraszülést.

Vizsgálatok szerint abban az esetben, ha a fürdővizet 1%-os arányban dúsítjuk epsom sóval, biztosítható a megfelelő felszívódás a bőrön keresztül. Túladagolás esetén hashajtó hatású lehet, ám más, ismert mellékhatása nincs a túl nagy koncentrációban történő felszívódásnak.

Mindannyiunknak vannak néha rossz napjai, hangulatingadozásai, sokszor vagyunk idegesek, türelmetlenek ok nélkül is. Elképzelhető, hogy csupán egy kis magnéziumra szorul a szervezetünk. Vegyünk ilyenkor egy keserűsó fürdőt, és a világ máris szebb hely lesz.
 

közösség

további frisss

lap tetejére