Kehida kinyit, a vasi fürdők óvatosabbak

há • 2020. május 05., kedd •
Egyelőre csak napi száz körüli vendégszámra számít a kehidai fürdő vezetése, de pénteken bizony kinyitnak. Nem úgy a vasi fürdők. A szakmai szövetség szerint „higgadtan” kell értelmezni a hétfőn életbe lépett enyhítést, amelynek várják a részletszabályozását.
Kehida kinyit, a vasi fürdők óvatosabbak

Május 8-án, pénteken kinyit az első szabadtéri fürdő a környéken. A Zala megyei Kehidakustányban működő Kehida Termál vezetése a Frisss.hu-nak úgy nyilatkozott, hogy a héten még az általános karbantartási munkálatokat végezik a kinti medencéken, amelyeket az új rendelet értelmében megnyithatnak. – Azokban a medencékben, amelyekben gép végzi a víz forgatását, annyi lehetőségünk van, hogy a megengedett maximális mennyiségű fertőtlenítő szert használjuk. Szeretném viszont hangsúlyozni, hogy ennek határairól szigorú szabályozás rendelkezik, tehát a megengedett felső határnál többet nem használhatunk belőle – fogalmazott kérdésünkre Horváth Benedek, a Kehida Termál marketingvezetője. Hozzátette, hogy mindent megtesznek, de ettől még nem zárható ki száz százalékban, hogy kórokozó legyen jelen a fürdőben. – Felnőtt emberek vagyunk, mindenkinek a saját felelőssége eldönteni, hogy használja-e a fürdőt, vállalja-e a kockázatot – mondta. Úgy véli, ha az emberek odafigyelnek egymásra, és betartják a javasolt védőintézkedéseket, a rizikó a minimálisra csökkenthető. – Mi a magunk részéről fokozottan odafigyelünk a takarításra, fertőtlenítjük a kilincseket és minden olyan felületet, amelyet a vendég megérinthet – jegyezte meg a marketingvezető.

A kehidai fürdő külső területe nagy, több mint 1500 napozóágyuk van, tehát még magas vendégszám esetén is könnyedén teljesítik a távolságtartást. Márpedig számítanak vendégekre, hiszen az idő egyre melegebb, de náluk ez sem feltétlenül szempont: 34-36 fokosak a kinti medencék. – Csak a kinti öltözők és zuhanyzók lesznek péntektől használhatók, a beltériek nem. A büféből is csak a kültérit üzemeltetjük egyelőre. Egyetlenegy helyen kell fedett térben tartózkodniuk a fürdőzőknek, az aulában, ahol megveszik a jegyet, de nem tartom valószínűnek, hogy ott sor vagy torlódás alakulna ki – fűzte hozzá Horváth Benedek. - Úgy gondolom, hogy nem lesz több naponta, mint száz vendégünk. Május elején egyébként a korábbi években hétköznap durván 200-300, hétvégén 500 és 1000 fő között szokott lenni a vendégszám – tudtuk meg. A kehidai termálfürdő marketingese elmondta még, hogy a szálláshelyeket egyelőre nem nyitják meg, mert az éjszakát is itt töltő vendégek általában a beltéri medencékre tartanak igényt, tehát most nem látják értelmét. - Bár nincs megtiltva – hangsúlyozta Horváth Benedek. Szerinte az éttermi étkeztetés a dolog sarkalatos pontja, az ugyanis zárt térben most nem megoldható, ezért azt tervezik, hogy ha netán pünkösd után szóba jön a nyitás, akkor is szobaszerviz keretében oldják meg az étkeztetést. Ami a személyzetet illeti, kiderült, hogy csak minimális stábbal kezdik meg a munkát pénteken.

A szombathelyi Fedett Uszoda és Termálfürdő szabadtéri termálrésze egyelőre nem nyit ki az enyhítés ellenére sem. Mint közleményükben írják, a kényszerű leállás miatt előrehozták a karbantartási munkákat, de persze készülnek a szezonra. Az időjárástól függ ugyan, hogy mikor nyitnak, de általában június közepétől szokták fogadni a látogatókat, elkésve ez ügyben tehát nincsenek, azonban minden, nyitással kapcsolatos idei döntés a járvány függvénye lesz – fogalmaznak. Náluk egyébként nem megoldott a szabadtéri részleg üzemeltetése a belső medencetér és öltözők nélkül, ez szintén fontos szempont.

Figyelemmel kíséri az új rendelkezéseket a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő vezetése is, ők azt írják a közösségi felületükön, hogy mivel a „részletes, a biztonságos üzemeltetéshez szükséges szabályok még nem ismertek”, ezért továbbra sem fogadnak vendéget. Hasonlóképpen fogalmaz egyébként a Magyar Fürdőszövetség: arra kérik a fürdővezetőket, hogy „higgadtan értelmezzék a kijárási korlátozás hétfőn életbe léptetett enyhítését”. Szerintük további két-három hétbe beletelhet, amíg a biztonságos működést előkészítik a strandok.

Képek: facebook

közösség

további frisss

lap tetejére