Illés Fanni fantasztikus hajrával nyert ezüstérmet a párizsi paralimpián

• 2024. szeptember 03., kedd •
A címvédő Illés Fanni ezüstérmet nyert az SB4-es kategória 100 méteres mellúszó számában a párizsi paralimpia hétfői versenynapján. Ezzel a magyar küldöttség megszerezte második érmét a francia fővárosban.

Az ötödször résztvevő parasportoló a második legjobb időt érte el a délelőtti előfutamban: a magyar csapat zászlóvivője első úszása során 1:50.21 perc alatt ért célba, ennél jobbat csak az előtte győztes kínai Cseng Csiao tudott (1:50.16) - olvasható az Index.

„Várom a döntőt, általában mindig jobban úszom délután vagy este, úgyhogy bizakodom, az éremért megyek. Jó volt hallani a közönség szurkolását, nekem ez általában pluszt tud adni. Jó, hogy látni fogjuk egymást a kínai ellenfelemmel, ez volt a főpróba, este jöhet a showtime!” – nyilatkozta Illés a Nemzeti Sportrádiónak az előfutamát követően.

A Vasas kiválósága remekül versenyzett a döntőben, 50 méternél negyediként fordult, majd fantasztikus hajrába kezdett, és úgy nézett ki, hogy megvédi címét, de végül négy századdal kikapott jóbarátjától, az olasz Giulia Ghirettitől.

A magyar küldöttség első érmét Konkoly Zsófia szerezte meg, aki augusztus 29-én 400 méteres gyorsúszásban, az S9-es kategóriában utasította maga mögé az egész mezőnyt.

Illés Fanni 1992-ben született, egy születési rendellenesség nyomán alsó lábszárak nélkül, és összenőtt ujjakkal. 2004-ben – eredetileg gerincferdülése miatt – rehabilitációs jelleggel kezdett el úszni.

A 2008-as pekingi játékok óta valamennyi paralimpián részt vett, tehetségének, szorgalmának és kitartásának köszönhetően Tokióban már neki szólt a magyar himnusz. Az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen szociális munka szakon végzett, tanulmányai alatt az év egyetemi sportolójának is megválasztották. 2022-ben adott életet kisfiának, Mórnak.

Mocsári Bence kiélezett csatában lett ötödik

A triatlonos Mocsári Bence ötödik helyen végezett a PTS5-ös kategória hétfői döntőjében a párizsi paralimpián.

A bal karján könyökízületi rendellenességgel született 24 éves sándorfalvi parasportoló – aki magyar részről egyedül képviseli a sportágat Párizsban – az úszást a 4. helyen zárta, majd a kerékpáros szakaszban jócskán behozta a lemaradást, még vezett is. És bár volt egy esése is, a 3. helyen zárta a fordulót.

A futást pedig remek hajrával, az 5. helyen fejezte be, ami minden idők legjobb magyar eredménye a sportágban.

„Nagyon sokan szurkoltak, ők vittek be engem a célba. A negyedik hely közel volt, az a bukáson múlhatott, de büszke vagyok erre az ötödik helyre, az első hat volt a célom, ügyes voltam. Abszolút elégedett vagyok, szép jövő előtt állok, a Los Angeles-i paralimpián pedig szintén beleadok majd mindent” – mondta Mocsári Bence a verseny után.

Pálos Péter ott van a legjobb nyolcban

A címvédő Pálos Péter bejutott a negyeddöntőbe az asztaliteniszezők MS11-es kategóriájában a párizsi paralimpián.

A Városi SE Dunakeszi sportolója, aki két napja ünnepelte a 39. születésnapját egy hongkongi ellenféllel csapott össze hétfői első mérkőzésén, és négy szettben nyert. Szerdán, a nyolc között egy hazai játékos, a három éve harmadik Lucas Créange lesz a vetélytársa.

Az enyhe értelmi fogyatékossággal született Pálos Londonban és Tokióban arany-, Rio de Janeiróban bronzérmet szerzett.

Sportlövőink lemaradnak a döntőről

A chateauroux-i lőtéren férfiak és nők együtt versenyeztek az SH1-es kategória P3 sportpisztoly vegyes számának selejtezőjében. Egyik magyarnak sem sikerült bejutnia a nyolcas döntőbe a 25 méteres versenyben, Dávid Krisztina 553 körrel a 21., Gurisatti Gyula pedig 542-vel a 22. lett a 25 fős mezőnyben. A fináléhoz legalább 569 kört kellett elérni.

Forrás: index.hu