Milyen hulladékot tehetünk bele egy konténerbe?
Az egyik leggyakoribb kérdés, ami a sittszállítás és konténerrendelés során felmerül, hogy mi az, amit bele lehet rakni a konténerbe és mi az, amit semmi esetben sem. Szerencsére már a rendelési folyamat során alaposan “kikérdeznek” minket a telefonos kollégák, hogy pontosan mit szeretnénk szállítani, így ideális esetben nem véthetünk hibát. Természetesen érdemes már előre felkészülni és tudni, mi az, amire számíthatunk a konténerrendelés során.
Ami mindenképpen belekerülhet a konténerbe: az építkezés, felújítás, bontás során keletkező törmelék, kő, faldarabok, tetőcserép, gipszkarton, álmennyezet, tégla, csempe, vízvezetékcsövek, burkolatok, szigetelés, váz- és kötőelemek, fa, beton és fém. Mint látható, a lista elég hosszú, így nem kell aggódnunk egy szokványos építkezés során, biztosan meg tudjuk oldani azt egy konténer rendelésével. Sőt, a sittszállítás szolgáltatást nemcsak magánemberek vehetik igénybe, hanem cégek, önkormányzatok is, így arra is van lehetőség, hogy a konténer több napra is rendelkezésre álljon, ami egy nagyobb beruházás esetében szinte elengedhetetlen.
Mi az, amit semmiképpen se rakjunk bele a konténerbe?
Természetesen van egy bizonyos tiltólista, amit mindenképpen kerüljünk el, és ha ezek közül bármelyik is megtalálható a hulladékunkban, akkor azt feltétlenül jelezzük előre és kapunk tanácsot alternatív lehetőségekről. Ide tartozik például az olaj, akkumulátor, autó és teherautó-gumi, olajos rongy és textil, különböző vegyi anyagok és vegyszerek, festékek, gyanták, tinták, használt sütőolaj, azbeszt, azbeszt pala, eternit csövek és a higanyt tartalmazó hulladékok is.
Ez a lista sem rövid, de jobb megjegyezni, hogy elkerüljük az esetleges kellemetlenségeket a későbbiekben.
Hogy zajlik a konténerrendelés?
A konténerrendelés egy nagyon egyszerű folyamat, amihez csupán négy könnyű, de annál fontosabb lépést kell teljesítenünk. Az első az, hogy pontos információt adjunk a szállítandó hulladék összetételéről. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, bátran kérjünk tanácsot, írjuk körbe, milyen folyamat során is termelődött a szemét, a vonal túlsó végén tapasztalt diszpécserek vannak, akik minden helyzetre fel vannak készülve.
A következő a konténer mérete, ahol érdemes inkább nagyobbat rendelni a becsült igényhez képest, nehogy meglepetés érjen minket a bepakolás során. Végül pedig adjuk meg a szállítás időpontját és helyét, ezután már nincs más dolgunk, mint várni a konténer érkezését.