Hasznos tudnivalók a különböző villamos szerelvényekkel kapcsolatban

szponzorált tartalom (x) • 2020. május 17., vasárnap •
A modern szerelvények külleme és technikai paraméterei egyaránt amellett szólnak, hogy az otthonunkban elavulttá vált darabokat célszerű lesz kicserélni. A cikkben a csere, valamint az elhelyezés témakörében igyekszünk hasznos tanácsokkal szolgálni.
Hasznos tudnivalók a különböző villamos szerelvényekkel kapcsolatban

Mire érdemes odafigyelni a szerelvények felszerelése közben?

Értelemszerűen a balesetektől és kockázattól mentes működés biztosítása az a legfontosabb szempont, amire a szerelvények bekötésekor mindenképpen oda kell figyelnünk. Vagyis a körültekintő, alapos és precíz eljárás kulcsfontosságú.

A szerelvények beszerzésekor döntést kell hoznunk arról, hogy falon kívüli vagy pedig falba süllyesztett változatot szeretnénk-e inkább alkalmazni. Utóbbi változat egyébként rendre esztétikusabb végeredményt ígér, hiszen a falba simulva remekül illeszkedhet a helyiség karakteréhez.
Az úgynevezett szerelvénydoboz mindenképpen kelleni fog a süllyesztett opciókhoz. A kapcsolók, illetve dugaljak dobozhoz történő rögzítése ugyanis így lesz megvalósítható.

Milyen magasra célszerű elhelyezni a szerelvényeket?

Amennyiben világítás-, csillár-, villany- és csengőkapcsolók, illetve fényerőszabályzók elhelyezéséről van szó, akkor a járószint felett 115 és 140 centiméter közötti magasság a javasolt.
Abban az esetben, ha a hálózati csatlakozóaljzatokról, informatikai csatlakozókról, telefonaljzatokról, hangszóró-kivezetőkről beszélünk, akkor a padlószint feletti hozzávetőlegesen 40 centiméteres magasság számít a leginkább optimális értéknek.
Hogyha pedig akadálymentesített közegben szeretnénk optimálisan megoldani a villamossági szerelvények elhelyezését, akkor leginkább a 85 és 110 centiméter közötti magasság a megfelelő.
Ezt a három közelítő értéket tehát egész bátran alkalmazhatjuk abban az esetben, hogyha villamossági szerelvények elhelyezése kapcsán kell döntést hoznunk a magasságról.

Mire figyeljünk a szerelvények cseréje közben?

Fontos tudni a villamossági szerelvényekkel kapcsolatban, hogy egyáltalán nem számítanak örökké működő készülékeknek. Az elöregedés miatt legkésőbb öt, tíz vagy tizenöt évente meg kell ejteni a cseréjüket. Ha pedig működés közben furcsa sercegő hangot adnak ki, akkor rögvest szükség lesz a cserére.
A szerelvények korszerűsítése egyébként a technikai indokok mellett esztétikai szempontból is előnyösnek bizonyulhat, ugyanis a modern kivitelek szemre is egészen tetszetős látványt nyújtanak. A csere kivitelezése során ettől függetlenül mindenképpen körültekintően járjunk el, és figyeljünk a testi épségünkre.
Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, akkor pedig hívjunk villamosságban jártas szakembert. Neki ugyanis a szerelvény cseréje rutinszerű munkának számít, és percek alatt készen is lesz vele.

közösség

további frisss

lap tetejére