1. Mivel több húst fogyasztunk ünnepekkor, mint a hétköznapokon, ezért ilyenkor is színesítsük a húsvéti asztalt zöldségekkel és gyümölcsökkel. Az újhagyma, a különböző salátafélék, a retek, a zöldköretek, a cékla, az alma és az eper jól mutatnak majd, valamint egészségesek.
2. Akinek kisebb gyereke van, figyeljen oda arra, hogy az ünnepi sütemények mellett a csokifigurákban, csokitojásokban található cukor hozzájárul a túlzott cukorfogyasztáshoz, azért ne pukkadjon szét a kicsi, hiszen ilyenkor bőven jut édességből.
3. A húsvét alatti súlygyarapodás elkerülése érdekében próbáljuk meg csökkenteni az egyes fogások energia- és zsírtartalmát. Törekedjünk a mértékletességre, tehát együnk többször, de keveset. A köretek egy részét akár helyettesíthetjük is friss salátával, valamint kefírből vagy joghurtból házilag készített öntettel.
4. Az ünnepek után a maradék sonkából többféle étel készíthető, amit a hétköznapokban ebédre vagy vacsorára is elfogyaszthatunk. Beletehetjük tésztába, rakott ételbe, pizzára, sós süteménybe, levesekbe.
5. Hangsúlyoznánk, hogy fontos: mértékkel együnk! Gyomorrontásra senkinek sincs szüksége.
6. Hasonló mértéket tartsunk az alkoholos italok fogyasztásánál, és a gyerekeknek húsvétkor se adjunk belőle, épp elég volt karácsonykor.