Dr. Székely János, szombathelyi megyéspüspök bevezetőjében utalást tett arra, hogy az első egyetemek a középkorban az egyház és a világi hatalmak közös elhatározása révén jöttek létre szerte Európában. A mostani megállapodás nem újszerű, hiszen az egyetem és a II. Szent János Pál pápa Szakkollégium már hosszabb ideje gyümölcsözően és hasznosan együttműködik. Most pedig olyan megállapodást kötnek, amely mindenkinek, az egyetemnek, az egyháznak, s nem utolsó sorban a diákoknak is jó lesz.
Okleveles technikusképzés indul az ELTE és a Boldog Salkaházi Sára Technikum együttműködésének eredményeként Szombathelyen a 2024/25-ös tanévtől – mondta el a folytatásban Lenkai Nóra, az ELTE rektori biztosa. Nagy örömünkre szolgál, hogy a régóta vágyott és több éve elkezdett munkának beért a gyümölcse és e tanévtől új szakokat indíthatunk, a Csecsemő-és kisgyermeknevelő valamint az Óvodapedagógus alapszakaszokat. A jelen együttműködés az óvodai nevelő ágazatra vonatkozik.
A szakok indításával lett teljes a pedagógusképző palettánk, bölcsődétől egészen a középiskolai tanárig képzünk szakembereket. Az egyetemi tananyagainkkal jól összehangolt, már a Boldog Salkaházi Sára Technikumban megszerzett tudás elismerésre, beszámításra kerülhet a felsőfokú tanulmányokba
- emelte ki a megállapodás egyik fontos elemét. Célunk, hogy jövőképet adjunk a diákoknak és elhelyezkedési lehetőséget kínáljunk nekik, egyfajta életpályamodellt vázoljunk fel.
A rektori biztost követően Tálas Józsefné Kovács Mária, a Boldog Salkaházi Sára Technikum igazgatója adott örömének hangot.
Az okleveles technikusképzés egy magasabb szintet jelent az eddigi középiskolai szakképzéshez képest.
A képzést elvégző diákok egyetemi kreditelismeréssel és felvételi többletpontokkal tanulhatnak tovább az ELTE BDPK szombathelyi óvodapedagógus alapszakán.
Felhívta figyelmet arra, hogy február 21. a jelentkezési határidő az okleveles technikusképzésre. Harminc diákkal számolnak az induló tanévben.
Az igazgató asszonyt követően Szabóné Dr. Szitányi Judit, az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar oktatási dékánhelyettese, majd Dr. Lenner Tibor, az ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ igazgatója osztotta meg gondolatatait az induló képzések kapcsán. Utóbbi lemondta, hogy
komoly célja az egyetemnek a meglévő pedagógushiány enyhítése, jól képzett szakemberekkel.
A beszédek után kérdésekre válaszolva elhangzott, hogy a technikusképzés 5, míg az egyetemi 3 éves lesz. Az ELTE a technikumhoz hasonlóan szintén 30 diákkal indítja el a felsőfokú képzést.
A rendezvény az együttműködési megállapodás ünnepélyes aláírásával zárult.