Centimétereken múlott a történelmi magyar érem a párizsi olimpián

index.hu • 2024. augusztus 04., vasárnap •
Vas Kata Blanka negyedik lett a 2024-es párizsi nyári olimpia női országúti kerékpárosainak mezőnyversenyében.

Az SD Worx versenyzője 20 kilométerrel a cél előtt indított támadást a kétszeres olimpiai bajnok holland Marianne Vos társaságában - írja az index.hu.

A többszörös magyar bajnok Vas Kata Blankát és Vost 10 kilométerrel a vége előtt érték utol az üldözők, a belga Lotte Kopecky és az amerikai Kristen Faulkner, miközben a tömeg káprázatos hangulatot teremtett az utcákon.

Hat kilométerrel a vége előtt az élen haladók próbáltak tempót váltani, de nagyon jött a belga, amerikai páros. Öt kilométerrel a vége előtt öt másodpercre olvadt Vasék előnye.

3,4 kilométerrel a vége előtt támadást indított Faulkner, akivel nem ment senki, így elszakadt a másik három kerékpárostól. Pillanatokkal később már 15 másodperc volt az előnye.

Innentől azért szurkolhattunk, hogy a magyar lány elcsípje a második helyet. Faulkner végül olimpiai bajnok lett, nagyot ment az utolsó kilométereken, egy percet adott a közvetlen üldözőinek.

Vas Kata Blanka végül negyedik lett a 158 kilométeres viadalon. A végén célfotó döntött, Vos lett az ezüstérmes, Kopecky pedig a bronzérmes.

Tegnap Valter Attila tekert szenzációsan, a Visma-Lease a Bike magyar bajnok bringása ugyancsak a negyedik helyen ért célba az országúti kerékpárosok férfi mezőnyversenyében a párizsi olimpián, az aranyérmet a duplázó belga Remco Evenepoel nyerte meg.

Vas Kata Blankának ez a második negyedik helyezése az olimpiákon, három évvel ezelőtt hegyikerékpárban ért el nagyon szép helyezést Tokióban.