Büntetőfeljelentés a közpénzből megtámogatott ÉSZ-kampány miatt

há • 2024. június 05., szerda •
A plakátbotrányban érintett AGORA fideszes FEB-tagja a törvénysértésről született bírósági végzés ismeretében meglépte, ha már a hivatalban lévő szombathelyi polgármester szakított a korábbi gyakorlatával.
Büntetőfeljelentés a közpénzből megtámogatott ÉSZ-kampány miatt

Új szintre lépett a Kúria közelmúltbeli döntésével a szombathelyi plakátbotrány, mondta Horváth Gábor a szerdai sajtótájékoztatón. Egy 2020-as történetet idézett fel, amikor "az elhíresült Halmágyi-ügyben" éppen ő kezdeményezett egy felügyelőbizottsági vizsgálatot a Médiaközpont akkori vezetője ellen, miután az ügyvezető jogtalanul használta a céges bankkártyát. - Nemény András akkor azt mondta, ha bűncselekmény gyanúja vetődik fel egy önkormányzati gazdasági társaságnál, akkor felfüggeszti a cégvezetőt, és abban az esetben ez meg is történt. Most mélyen hallgat, mintha semmi sem történt volna - hívta fel a figyelmet a fideszes politikus arra, szerinte azért van csend az ügyben, mert a törvénysértés a baloldali polgármester érdekeit szolgálta.

Mint mondta, Nemény jelölő szervezetének, az Éljen Szombathelynek a "meghosszabbított" kampányaként értelmezhető a városi cégek által bonyolított identitáskampány. - A jogerős bírósági végzés ismeretében azonnal kezdeményeznie kellett volna az ügyvezetők felfüggesztését, és meg kellett volna tennie a büntetőfeljelentést. Nem tette meg, ezért én mint az AGORA felügyelőbizottsági tagja megteszem a mai napon mindhárom érintett cég vonatkozásában - jelentette be Horváth Gábor, aki tehát egész pontosan ismeretlen tettes ellen választói akarat tiltott befolyásolása és hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz a Szombathelyi Rendőrkapitányságon.

Illés Károly arról beszélt, hogy Szombathelyen egyértelműen választási csalás történt, és példátlan az országban, hogy ilyen módon vontak be városi cégeket egy kampányba. - A jogi felelősség egyértelműen a cégvezetőké, de az erkölcsi felelősség Nemény Andrásé. Ezért felszólítjuk, miután méltatlanná vált tisztségére, hogy mondjon le, illetve lépjen vissza a jelöltségtől - hangzott el. A fideszes frakcióvezető felidézte azt is, hogy Tóth Kálmán, az ÉSZ elnöke már "elkezdte áttolni a felelősséget a cégvezetőkre", hiszen azt nyilatkozta, nem ők utasították az önkormányzati cégeket. - Azt ugye senki nem hiszi el, hogy három egymástól független cég, illetve intézmény véletlenül ugyanabban az időpontban, ugyanazzal az arculattal kampányol, és ugyanazzal a toronyi vállalkozással köt szerződést erre a célra? - tette fel a kérdést Illés Károly. Továbbá kérdéseik vannak a postaládákba beszórt kiadvánnyal kapcsolatban is. - A mai napig megy a titkolózás, és nem kapjuk meg a számokat a kiadványra és a plakátkampányra vonatkozóan sem, tehát nem tudjuk, mennyi pénzt költöttek erre a városi tulajdonú cégek. Végül felmerül az a kérdés is: ezeket a közpénzeket ki és hogyan fizeti vissza a cégek kasszájába? - zárták a sajtótájékoztatót.

közösség

további frisss

lap tetejére