Az athéni Eb-n indulhat az agrobiós Wappel Tibor

• 2024. szeptember 12., csütörtök •
Szombathelyen rendezték múlt héten a Kick-box Felnőtt és Master Class Országos Bajnokságot, ezen szerepelt jól az Agrobio Classic Kick-box és Box Sport Club sportolója.

A klub arról tájékoztatott, hogy hét szabályrendszerből háromban avattak magyar bajnokot (light-contact, kick-light, formagyakorlat). A győztesek indulási jogot szereztek a novemberi athéni Európa-bajnokságra, az Országos Bajnokságon 23 egyesület 128 nevezést adott le - tudtuk meg.

A szombathelyi Agrobio Classic Kick-box és Box Sport Clubból három versenyző lépett tatamira: Wappel Tibor, Pődör Csaba, Sarkadi Olivér. Felkészítőjük Mayer Gábor vezetőedző volt.

Eredmények:
+94kg Master Class light-contact, Wappel Tibor 1. hely
+94kg Master Class kick-light, Wappel Tibor 1. hely

+94kg Master Class light-contact, Pődör Csaba 2. hely
+94kg Master Class kick-light, Pődör Csaba 2. hely

Mayer Gábor vezetőedző így fogalmazott utólag: - Összességében elégedett vagyok az elért eredményekkel. Külön öröm számomra, hogy Wappel Tibor 2011 után újra indult versenyen, most már Master kategóriában. Pődör Csaba is elvállalta az indulást, így klubon belül dőlt el a bajnoki cím. Magas színvonalú mérkőzéseket játszottak, Tibor a mai napig edzésben van - mondta az edző, hozzátéve, hogy mindkét kategóriát Wappel Tibor nyerte.

Mint mondta, Pődör Csaba is tisztességesen helytállt, Wappel Tibor azonban ezzel az eredménnyel jogot nyert az athéni Európa-bajnokságon való induláshoz, válogatott lett.

Sarkadi Olivér 69kg kick-light kategóriában indult élete első versenyén. - Felkészültségben, fejben is nagyon ügyes volt, viszont budapesti rutinos ellenfele felülkerekedett. Tapasztalatszerzésnek nagyon jó volt a mérkőzés - jegyezte meg az edző.