Az alvás nem időpazarlás még egy húzós időszakban sem

szponzorált tartalom (x) • 2024. október 16., szerda •
A kimerítő, teendőkben bővelkedő időszakokban hajlamosak vagyunk az alvásra egyfajta időkiesésként tekinteni, holott ez egy létfontosságú töltődési periódus a testünk számára. Egy felnőtt embernek átlagosan napi 7 óra alvásra van szüksége ahhoz, hogy mentálisan és fizikálisan is rendben legyen hosszú távon.
Az alvás nem időpazarlás még egy húzós időszakban sem

Mivel egy kiemelt szerepű szükségletünkről van szó, kellő figyelemben kell részesítenünk, hogyha jól akarunk teljesíteni a hétköznapokban. Az Ideális Alvás ágyak kínálata például remek kiindulópontot adhat a pihentető éjszakákhoz, de a továbbiakban kitérünk rá, mi mindent tehetünk még a testi-lelki töltődés érdekében.

Kezdjük az alapokkal: miért van szükség arra a sokat emlegetett 7 órányi alvásra?

A 7-8 órás intervallumról már bizonyára mindenki hallott, de viszonylag kevesen vannak, akik valóban tudják, miért is ez a javasolt mennyiség.

Az alvás szervezetünk legfontosabb “töltőállomása”: ilyenkor zajlanak legnagyobb hatékonysággal a szöveti regenerációs folyamatok és a méregtelenítés, továbbá az agyunk is ilyenkor ejtheti meg a neuronszintű pihenést. Utóbbi létfontosságú a kognitív folyamatok megfelelő működéséhez, valamint a lelki egészségünk szempontjából is elengedhetetlen.

Amennyiben huzamosabb ideig nem adjuk meg testünknek a minőségi pihenés lehetőségét, az egészségünket tesszük kockára. Számolnunk kell az immunrendszer csökkenő teljesítményével, hipertóniával és egyéb szív- és érrendszeri megbetegedésekkel, sőt még akár súlygyarapodást is tapasztalhatunk. A kialvatlanság a mentális állapotunkat sem kíméli, ugyanis számos hangulatzavar kialakulásához járulhat hozzá vagy erősítheti fel annak tüneteit.

Silány ágyban nem lehet rendesen pihenni

A jó alvás alapját egyértelműen a megfelelő ágy, illetve megfelelő matrac adja: egy minőségi termék által nyak- és derékfájdalom nélkül ébredhetünk, valamint a hőhullámok elkerülését is támogatja. Ajánlott odafigyelni a matrac keménységére, ugyanis a túl puha vagy túl kemény verzió nem csupán kényelmetlen, hanem mozgásszervi problémák kiindulópontja is lehet.

Amennyiben nem adott a lehetőség arra, hogy a teljes ágyat vagy matracot lecseréljük egy prémium darabra, akkor érdemes a fedőmatracok között nézelődni, ezek ugyanis remekül orvosolhatják a fekvőhelyünk bizonyos problémáit.

Számos aprósággal segíthetjük az éjszakai nyugalmat

A jó pihenőhely elengedhetetlen, de nem mindig garancia a regeneráló alvásra. Ha inszomniával küszködik, jó ötlet lehet egy nyugtató esti rutint kialakítani, mely segít elálmosodni és távol tartani a szűnni nem akaró gondolatáramot. Emellett a szoba hőmérsékletének csökkentése is remek hatással lehet az alvásunkra, valamint a zaj- és fényforrások kiiktatása is.

Figyeljen oda a megfelelő minőségű és mennyiségű alvás meglétére, ugyanis ez egyáltalán nem elpazarolt idő - hosszú távon az egészsége múlhat az éjszakai pihenésen! Sőt, higgye el, hogy egy kiadós alvás után sokkal produktívabb lesz a teendők végzése során, mint fáradtan.

közösség

további frisss

lap tetejére