A tárlaton a költő szülővárosához, Szombathelyhez fűződő kapcsolatait, élményeit, a hozzá köthető emlékhelyeket idézik fel fényképek, dedikált könyvek és azok a levelek, amelyeket Weöres Sándor egykori osztálytársaival, tanáraival, nemzedékének kiemelkedő képviselőivel váltott. A látogatók megismerkedhetnek a költő világokat teremtő képzeletével is: azokkal a rajzokkal, térképekkel, amelyeket a második világháború idején vetett papírra.
A kiállításon bemutatásra kerülő kéziratokat, rajzokat, térképeket és egyéb dokumentumokat a Vas Megyei Levéltár, a dedikált kötetek, képeslapok és fényképek másolatait pedig a költő még élő és az elmúlt években elhunyt barátainak családjai bocsátották rendelkezésre.
A centenáriumi tudományos konferencia a költőnek a Valse triste (Szomorú keringő) című versét állítja a középpontba, amely 1938-ban A teremtés dicsérete című kötetben jelent meg és amely egyike annak a 12 magyar versnek, amelyet a Szombathelyről elindult verssorozat darabjai közé válogattak. Az "Egyik nyár akár a másik" című konferencia nyitó előadását Kenyeres Zoltán, az ELTE professor emeritusa, a költő monográfusa tartja, zárásként pedig a Weöres Sándor Színház színészei adnak műsort névadójuk tiszteletére. A konferencia társrendezvénye a péntek délben Csöngén rendezendő Nagy Versmondás mintegy 600 diákkal, Jordán Tamás vezényletével. A tanácskozás szombaton és vasárnap Celldömölkön és Csöngén folytatódik tanárok és diákok közreműködésével. (MTI)
NAPSUGÁR A LEVEGŐBEN Napsugár a levegőben, tündököl a rét, Kincseit az ifju tavasz bőven önti szét. Szántogatók dala száll, égig evez a madár, mézillatú libegéssel közeleg a nyár. Fényes idő lelke jár, belepezsdül a határ, lengjünk, mint a harang nyelve, énekelve már!