A táncosok délután két órától négy helyszínen váltották egymást: a rendezvénytéren állították fel a nagyszínpadot, a Savaria téren és a Fő tér közepén, a tulipánfa árnyékában, a császárkő mellett is volt egy-egy kisebb színpad. A néptáncosok, hastáncosok, pedig utcai helyszínen mutatták be produkcióikat.
Színes volt a műfaji paletta is: a programban szerepelt balett, néptánc, társastánc, versenytánc, hastánc, country ladies, mazsorett, akrobatikus rock and roll, hip-hop és még törzsi tánc is. A rendezvény a késő esti órákban táncgálával zárult.
A fellépő táncosok 80-90 százaléka Szombathelyen él, vagy helyi iskolában tanul. Szombathely művészeti életének legjelentősebb ága a tánc, a városban szinte valamennyi műfaja megtalálható, ezért méltán nevezik a tánc fővárosának. A vasi megyeszékhelyen nincs olyan család, amelynek legalább egy tagja ne táncolna vagy táncolt volna.
Az UNESCO Nemzetközi Színházi Intézetének részeként működő Nemzetközi Tánctanács 1982-ben nyilvánította a klasszikus balett óriásának tartott Jean-Georges Noverre (1727-1810) születésnapját, április 29-ét a tánc világnapjává, amelyet 1983 óta ünnepelnek világszerte.