Rajtunk kívül nagyon kevés országnak sikerült megszervezni, hogy országosan egységes mentőszolgálatot működtessenek. Ez egyfajta hungarikum, melynek óriási előnyei vannak, gondoljunk csak az iszapkatasztrófára, vagy a dunai árvíz háttérvédelmére. A mentőszolgálat töretlenül fejlődik, hamarosan a jelentős fejlesztések végéhez érünk, ezek pedig tényleg a korszerű, huszonegyedik századi mentésmetodikáját célozzák meg - hangsúlyozta a frisss.hu-nak nyilatkozó OMSZ főigazgató.
A vándorgyűlés referátumai között szó esett az égésbetegségekről, a szepszisről, a szívinfarktus sürgősségi ellátásáról, de a mentésirányítás, a mentésfejlesztés, a mentőszolgálat szervezete is szóba került. Emellett a technikai eszközökről, így a mentőgépjármű-állomány fejlődéséről, valamint a korszerű mentőgépjárművek fejlesztéséről is tapasztalatot cseréltek.
A szabad előadások közben hangzott el Puskás Tivadar polgármester előadása, mely ,,Szombathely, a segítés városa" - a reanimáció tömeges oktatása című tájékoztatója is, Kőcse Tamás pedig az ,,alapszintű újraélesztés tömeges oktatási módszertana a ,,Szombathely, a segítés városa" mintaprojektben.
A program péntek délután epizódjaként megválasztották a Magyar Oxyiológiai Társaság vezetőségét, este pedig a vándorgyűlés résztvevői, a szombathelyi mentőállomáson felavatták Fúsz Ernő emléktábláját.