A Falvak Kultúrájáért Alapítvány által szervezett XX. Magyar Kultúra Napja Gálán huszonegyen részesültek a Kultúra Lovagja elismerésben. A Magyar Kultúra Napja Gáláról idén sem hiányozhatott a kard, a pajzs és a címer, az elismeréshez pedig az érem és a nyaklánc járt az oklevéllel és az ezüst kitűzővel. Az elismertek nevét pedig bejegyezték a Kultúra Lovagjai Aranykönyvébe.
Kárpát-medence valamennyi országából, valamint Norvégiából és Svédországból érkeztek vendégek Budapestre, a XX. Magyar Kultúra Napja Gálára. A rendezvény fővédnöki tisztét dr. Simicskó István honvédelmi miniszter vállalta fel, a gála védnökeként pedig dr. Hoppál Péter, az EMMI kultúráért felelős államtitkára mondott köszöntőt.
A szűkebb és tágabb közösségükért önzetlenül tevékenykedők nemzetközi ünnepén, a múlt hétvégén a szombathelyiek által jól ismert Jagadics Péter nyugállományú alezredest is lovaggá ütötték.
A Szombathelyen élő egykori honvéd főtiszt több évtizedes hivatásos katonai pálya után vonult nyugállományba. Ám nem nyugodott, ezután vált a Savaria Legio aktív tagjává, a hagyományápoló és ismeretterjesztő egyesület működésének szervezőjévé. Megjelentette a „Savaria katonai története” című könyvet, amely a római kortól mutatja be Savaria, majd Szombathely katonai életét.
A szombathelyi Aréna utcában található katonatörténeti múzeum egyik ötletgazdájaként rengeteget dolgozott a megvalósításon is. A múzeumi rendhagyó történelemórákat nemcsak megszervezi, de rendszeresen elő is ad a diákoknak.
Jagadics Péter közreműködött az I. világháború kitörése 100. évfordulójához kapcsolódó városi programok megszervezésében, emellett a megye világháborús emlékhelyeinek, köztéri szobrainak karbantartását is aktívan intézte.
Amellett, hogy a szombathelyi civil közösségek életének egyik legaktívabb résztvevője, és támogatója a fiatalság hazafias nevelésének egyik elősegítője is. Jagadics Péter a szombathelyi és nyugat-dunántúli honvédelmi hagyományápolás egyik legdinamikusabb szereplője és a Savaria Történelmi Karneválok aktív segítője.
Fotóink a XX. Magyar Kultúra Napja Gálán, Budapesten, a Stefánia Palotában és az Aréna utcában készültek. .