1968-ban egy newcastlei kislány, Mary Bell, bevallott pár gyilkosságot, ami sokkolta egész Angliát. Egyetlen nappal a 11. születésnapja előtt Mary magával csalogatta a 4 éves Martin Brownt, akit végül egy elhagyatott házban puszta kézzel megfojtott.
Sok időbe telt, mire sikerült megállapítani a halál okát, mert a lány keze annyira gyenge volt, hogy semmilyen nyomot sem hagyott a fiú nyakán.
Néhány héttel később a kis Mary az egyik barátjának bevallotta, hogy mit tett. Ezt a barátnőt Norma Bellnek hívták - a névazonosság ellenére nem rokonok -, ő akkor 13 éves volt. Majd a duó összeállt, hogy betörjenek a helyi bölcsödébe. A Bell-lányok nem loptak el semmit, csak hátrahagytak egy cetlit, amin bevallották a gyilkosságot.
A rendőrség nem igazán akart tudomást venni a kis papírlapról, így a lányok fogták magukat és az erdőben megölték a 3 éves Brian Howeit. Ezúttal azonban már nem volt kérdés, hogy a kisfiút megölték. A két kislány először megfojtotta Briant, majd levágták a haját, a lábait végigkarcolták egy ollóval, a péniszét összeroncsolták, majd egy nagy "M" betűt véstek a fiú hasába. Ez eredetileg egy "N" betű lehetett és talán Normára utalt, de a gyilkosság után Mary még egyszer visszatért a tetthelyre és folytatta a csonkítást.
Mary Bell - Fotó: Wikimedia Commons
Mary Bell anyja prostituált és domina volt, Bettynek hívták, a Newcastle és Glasgow közötti úton dolgozott. Az apa kiléte ismeretlen, valószínűleg a nő egyik kuncsaftja volt, egy bűnöző, aki azért vette Bettyt feleségül, hogy megszerezhesse Maryt.
Mary Bellt az anyja 4 éves korától fogva szexre kényszerítette a kuncsaftjaival, de több rejtélyes esést is elszenvedett. Egyszer kiesett az ablakon is, a szomszédok pedig szemtanúi voltak annak, hogy Betty úgy tömi altatókkal a kislányt, mintha azok csak cukorkák lennének.
Miután Maryt letartóztatták, az anyja eladta az élettörténetét - persze minden bulvárlapnak más változatban. De a kislány "írásait" is árulta, persze ezeket is hamisította.
A bíróság az ítélet meghozatalakor figyelembe vette a lány kiszolgáltatottságát, életkorát és mentális állapotát is, végül csak emberölésért ítélték el és 12 évet töltött őrizetben.
June Richardson, Martin Brown édesanyja - Fotó: The Journal
1980-ban szabadult. A bíróság biztosította Bell anonimitását, aki így megpróbálhatott normális életet élni. 1984. május 25-én született meg a kislánya, pont Martin Brown halálának 16. évfordulóján.
1998-ban aztán az újságírók kiderítették Bell személyazonosságát, ekkor kénytelen volt elmenekülni otthonról a 14 éves lányával együtt, aki így az újságokból szerzett tudomást anyja sötét múltjáról. 2003-ban fogadták el a Mary Bell törvényt Nagy-Britanniában, ez garantálja azt, hogy a kiskorú bűnelkövetők életük végéig megőrizhessék anonimitásuk.