Kétszeres győztes az EPCOS a CSR Hungary 2014 versenyen

EPCOS • 2014. december 05., péntek •
Két kategóriában is díjat nyert a TDK csoport tagjaként és Szombathely egyik legnagyobb munkáltatójaként működő EPCOS Elektronikai Alkatrész Kft. társadalmi felelősségvállalás programjaival a vállalati felelősségvállalás legnívósabb magyarországi megmérettetésén, a CSR Hungary 2014 versenyen. Az EPCOS Suli Művek Programmal az Oktatás, kultúra, „Hasznos vagy – érezd hasznosnak magad” programjával pedig az Esélyegyenlőség kategóriában érte el az első helyezést.
Kétszeres győztes az EPCOS a CSR Hungary 2014 versenyen

Az oktatás területén az ország legjobb CSR-programjának járó elismerést az EPCOS Suli Művek program érdemelte ki, amely az oktatás támogatását, és a szombathelyi általános iskolások reáltárgyak iránti vonzódásának növelését célozza. Az autóipar számára elektronikai alkatrészeket fejlesztő és gyártó vállalat az EPCOS Suli Művek Program részeként adta át idén szeptemberben Magyarország első 3D technológiával felszerelt általános iskolai csúcslaborját Szombathely legnagyobb általános iskolájában, hogy 21. századi csúcstechnológiával segítse a természettudományos tárgyak oktatását, és a közép- és felsőfokút műszaki oktatáshoz szükséges biztos alapok megteremtését.

Csúcstechnológiával támogatott általános iskolai oktatás Szombathelyen

A speciális, interaktív 3D eszközök új dimenziókat nyitnak meg mind a természettudományok, mind a művészettörténet, a rajz, a történelem és az informatika általános iskolai oktatásában, emellett mintát és inspirációt is adnak a diákoknak, hiszen az ország első általános iskolájában bevezetett Leonar3Do eszközök kifejlesztése egy 29 éves magyar feltaláló nevéhez kötődik. Az oktatás-támogató fókuszú társadalmi felelősségvállalás program kidolgozásakor az EPCOS tudatosan törekedett arra, hogy magyar innovációt válasszon, és ezzel a K+F területet kiemelt jelentőségűnek tekintő vállalat egy magyar innováció hazai népszerűsítésében és terjedésében is segítséget nyújtson. A csúcslabornak köszönhetően a szombathelyi diákok a 3D technológia, 3D nyomtatás robbanásszerű elterjedése előtt ismerkedhetnek meg olyan eszközökkel, tehetnek szert olyan biztos technológiai tudásra, ami a későbbi tanulmányaik során is jelentős versenyelőnyhöz juttatja az itt tanulókat. A munkahelyteremtés és a fiatalok Szombathelyen tartása, a reális karrieralternatívák megteremtése nagy kihívást jelent a helyi gazdasági szereplők és az oktatási intézmények számára is. A fiatalok elvándorlásának megállításához piacképes tudást nyújtó képzésekre és munkahelyekre van szükség. Az EPCOS ezért dolgozta ki az országban egyedülálló oktatás-támogatás fókuszú társadalmi felelősségvállalás programját, az EPCOS Suli Művek Programot, amely nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a kisdiákok már az általános iskolában megkapják azokat az alapismereteket, azt az iránymutatást, inspirációt, amelyre alapozva később – akár Szombathelyen is – karriert építhetnek.

“Hasznos vagy” - alternatív foglalkoztatási formák és reintegráció az EPCOS-szal

A szombathelyi EPCOS társadalmi szerepvállalása nem merül ki a helyi műszaki és reáloktatás támogatásában: a vállalat négy évvel ezelőtt indította el az azóta folyamatosan működő „Hasznos vagy – érezd hasznosnak magad!” programot, amely egyfelől a megváltozott munkaképességű embereknek nyújt segítséget a munka világába való visszatérésben, másfelől a rehabilitációs folyamatban is fontos támogatást nyújt. A rehabilitációs folyamat pszichológiai vonulataként a nagyvállalat a megváltozott munkaképességű embereket segíti abban, hogy hasznos munkát végezzenek, és ezáltal hasznosnak, értékesnek is érezzék magukat a közösségben, és könnyebben jussanak túl az őket ért traumán. A két szálon futó program másik vonulata a fogvatartottak szabad életbe való visszavezetéséhez nyújt támogatást. A “Hasznos vagy – érezd hasznosnak magad!” program 2010 végén indult: a rehabilitációs tevékenységet végző Szombathelyi Egyházmegyei Karitásszal együttműködve az EPCOS összesen 80 megváltozott munkaképességű dolgozónak biztosít munkát folyamatosan. A speciális foglalkoztatási forma kereteit az EPCOS úgy alakította ki a Karitász szervezettel együtt, hogy ezzel a nemzetközi TDK csoporton belül is úttörő szerepet vállalt. A programban résztvevő munkatársak 4, illetve 6 órában dolgoznak. Munkájukat a Karitász szakmai vezetése mellett a szervezet telephelyein, Szombathelyen a Szikla Közösségi Házban, illetve Nagylengyeliben a Szent Család Szociális Központban végzik. Az elmúlt négy év tapasztalatai szerint a megváltozott munkaképességű dolgozók számára az értékteremtés jelentős motivációt jelent, nagy hatékonysággal végzik el a rájuk bízott feladatokat.

Az EPCOS programja előítélet nélkül segíti azokat is, akiknek szükségük van egy második lehetőségre, és hatékony segítséget nyújt abban, hogy a szabadságvesztésüket töltők visszataláljanak a társadalmi normákhoz. Az EPCOS 2011 elején vezette be az alternatív foglalkoztatásnak ezt a formáját. A program 25 fogvatartottal indult el, akik egy „civil” műszakvezető közvetlen irányításával egy műszakos munkarendben dolgoztak. Az első évek tapasztalataira alapozva idén szeptemberben a vállalat ezt a létszámot több mint kétszeresére emelte.

közösség

további frisss

lap tetejére