Ősszel jön az új ötven forintos érme

frisss.hu • 2015. szeptember 03., csütörtök •
Nyolc éve nem jelent meg új pénzérménk.
Ősszel jön az új ötven forintos érme

A kétmillió példányban forgalomba kerülő új ötven forintos érmére a nemzeti emlékhelyek és a történelmi emlékhelyek közös logója kerül majd. A hátoldalon látható kettős csomó a magyar királyi jogaron is megtalálható.

Szeptember 3-tól folyamatosan kerül majd forgalomba a súlyra, formára és színre az eddigivel megegyező pénzérme. A hátoldali logó ötlete a Nemzeti Örökség Intézetétől származik. A történelmi kettős csomó célja, hogy minden magyar figyelmét felhívja a nemzeti és történelmi emlékhelyek fontosságára.

 

Az érmét Kósa István tervezte. Jelenleg tizennégy nemzeti emlékhely található az országban, amelyek jelentőségét a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság javaslata alapján az Országgyűlés törvénnyel ismerte el. Nemzeti emlékhely például a Hősök tere, a Kossuth tér, a Magyar Nemzeti Múzeum, a Várnegyed, Pannonhalma, Ópusztaszer vagy a Fiumei úti temető is.

A történelmi emlékhelyek száma 46, aminek jelentőségét a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság javaslata alapján kormányrendelet ismerte el. Ilyen többek között az Andrássy út 60., vagyis a Terror Háza, a keszthelyi Festetics-kastély, a kőszegi vár, az egykori recski munkatábor vagy a soproni tűztorony is.

közösség

további frisss

lap tetejére