A legkorszerűbb technológiát képviseli az a negyven digitális tábla, amely ettől a tanévtől minden bolyais tanteremben ott van. - Interaktív tábla, számítógép és kivetítő ez egyben, amely eleve tartalmaz tananyagot a beépített elemek révén, de az internet is csatlakoztatható hozzá, így onnan megjeleníthető rajta számos más információ. Írni és rajzolni is lehet rá, a gyerekek kapcsolódhatnak hozzá a telefonjukkal, rendkívül sokoldalú eszköz, amelyet a tanárok is megtanultak kezelni - ismertette lapunknak Pintér Zsolt, az ELTE SEK koordinációs igazgatója, projektmenedzser. Talán ennek örülnek a legjobban a gyerekek az új berendezések közül, de más is történt itt - ezekről is szó volt a pénteki projektzáró eseményen az iskolában.
- Példás együttműködés eredménye az egyetemen belül, hogy rekordgyorsasággal megvalósult ez a komoly fejlesztés - hangsúlyozta Papp Tibor igazgató, aki köszönetet mondott az ELTE vezetésének és saját kollégáinak is. Elhangzott: a szombathelyivel együtt az ELTE-nek összesen hat gyakorlóiskolája újulhatott meg mintegy 2,8 milliárd forintos pályázati forrásból, ebből 500 milliót a Bolyai költhetett el. Dr. Scheuer Gyula kancellár köszöntőjében utalt rá: apró lépésenként nagy dolgokat visznek véghez az egyetem intézményeiben, de a munka nem ért véget, szeretnék folytatni a beruházásokat, amihez további forrásokat keresnek.
A hat ELTE-gyakorlóiskola mind előkelő helyen szerepel az országos eredményességi rangsorban, ezt a színvonalat igyekszik megtartani az egyetem vezetése, amivel nem mellesleg jelentősen javulnak a pedagógusképzés feltételei - hiszen itt végzik gyakorlatukat a tanítói és tanári szakok hallgatói.
A cél egyértelműen az, hogy vonzóbbá tegyék a tanári pályát, és biztosított legyen a pedagógus-utánpótlás, és az sem titok, hogy ebben a gyakorlóiskolák nagyon fontos pillérei az egyetemnek. Erről is beszélt Lenkai Nóra, az ELTE SEK rektori biztosa, aki prof. dr. Borhy László rektor üzenetét tolmácsolta. Kiemelte: most már valóban a 21. századhoz méltó oktatás folyik a szombathelyi intézményben, ebbe megéri befektetni, hiszen a gyerekek a jövő zálogai. Belőlük lesznek a jövő Karikó Katalinjai, Krausz Ferencei - jegyezte meg.
Dr. Hende Csaba parlamenti alelnök szintén úgy véli, hogy a nemzetközileg is kiemelkedő színvonalú infrastruktúra, a támogató iskolai közeg kiemelt fontosságú a diákok továbbtanulásában, előmenetelében. - Idei Nobel-díjasaink is hasonlóan jó vidéki intézményekben tanulhattak, mindketten kiemelték nyilatkozataikban pedagógusaik, iskoláik szerepét. Szombathelyen a Bolyai kiemelkedő minőséget képvisel, erős a természettudományos tárgyak oktatása, korszerű a felszereltség - mutatott rá az országgyűlési képviselő. Hozzáfűzte: a tapasztalat az, hogy nemcsak képzett értelmiségicsaládból lehet magasra jutni, hanem jó iskolával és tanárokkal olyan helyekről is, amelyekről kevésbé gondolnánk.
Az ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban 1010 diák tanul. A dolgozói karral és az egyetemistákkal együtt 1200 ember fordul meg itt nap mint nap, indokolt volt tehát a fejlesztés. Az intézmény felújította az osztálytermeket és az informatikatermeket. Sok helyen kicserélték a padlózatot, javították a falburkolatot, kifestettek, megszüntették a beázásokat. Minden terembe interaktív tábla került, ezenkívül laptopokat, asztali gépeket, monitorokat, valamint 800 darab új tanulói és 30 darab tanári bútort vettek. Megújult továbbá az aula és a tornaterem, kialakítottak egy futófolyosót, fejlesztették az iskolarádiót, korszerűsítették a wifi-hálózatot, új műfüves pálya és játszótér épült az udvaron, a tanári kar pedig továbbképzésen vehetett részt.