A regisztrált álláskeresők száma közel három és fél évtizede nem volt ilyen alacsony novemberben. Az álláskeresők száma nem csak éves alapon, hanem a megelőző hónaphoz viszonyítva is mérséklődött, több mint 1300 fővel – derül ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adataiból, amit a vg.hu is idéz.
Czomba Sándor kiemelte, hogy 2010-hez képest ma már egymillióval többen,
összesen közel 4,7 millióan dolgoznak Magyarországon, miközben a regisztrált álláskeresők száma történelmi mélyponton van.
A kormány célja, a mintegy 300 ezer fős hazai munkaerőpiaci tartalék mozgósítása, ennek érdekében a kormány aktivitást növelő programokat indított.
A 30 év alatti álláskereső és inaktív fiatalokat támogató Ifjúsági Garancia Plusz programmal, illetve a 30 év felettieket segítő – szintén uniós finanszírozású – programmal az álláskeresők részesülhetnek bértámogatásban, lakhatási-, illetve utazási térítésekben, a projektek segítségével már mintegy 23 ezer álláskeresőnek sikerült elhelyezkednie.
A foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár hozzátette, hogy a foglalkoztatottság további bővülése mellett a kormány kiemelt célja a jövedelmek vásárlóerejének növelése. A politikus úgy fogalmazott, hogy a kormány teljesítette a 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akcióterv első pontját, a munkavállalói és munkáltatói érdekképviseletek között történelmi jelentőségű, hároméves bérmegállapodás jött létre. Ennek eredményeként a minimálbér 2027-re 40 százalékkal nő, 2025-ben 9 százalékkal, 290 800 forintra, 2026-ban 13 százalékkal, 328 600 forintra, 2027-re 14 százalékkal, 374 600 forintra emelkedhet, ezzel megalapozva a négyszeres növekedést 2010-hez képest.