(A kép illusztráció)
A projekt célja a jelenleg infrastrukturálisan elavult és a város több részén különálló épületekben található egészségügyi funkciók egy épületben való kialakítása, ezzel az egészségügyi alapellátás javítása, korszerűsítése és az alapellátásokhoz való hozzáférhetőség javítása.
A létesítmény a városközponthoz közel helyezkedik el, fő közlekedési útvonal mellett található, amely épületet a város északi részén élők is helyi autóbuszjárat újraindításával kényelmesen elérnek.
A kormány és az Országgyűlés döntése alapján tart az egészségügyi dolgozók béremelése, és olyan a kőszegihez hasonló fejlesztések folynak, amelyek célja az alapellátás, a háziorvosi rendszer megerősítése - mondta Ágh Péter, a térség országgyűlési képviselője avatóbeszédében.
Utalt arra, hogy miközben Szombathelyen napokon belül átadják a Markusovszky Kórház több milliárd forintos beruházással épült új belgyógyászati tömbjét, Celldömölkön is épül a rendelőintézet.
Ágh Péter szólt arról is, hogy Kőszegen a szűkös anyagi lehetőségek ellenére is vannak jól látható eredményei az összefogásnak, ezek közé tartozik az orvosi ügyelet megújítása, a felújított kőszegi vár két héttel ezelőtti átadása és a mostani egészségház-avató is.
Huber László, Kőszeg polgármestere köszöntőjében elmondta, hogy nagyon várták Kőszegen az egészségház átadását, hiszen eddig a gyermekorvosi rendelő és a védőnői szolgálat is a történelmi belváros szívében, járművel nehezen megközelíthető helyen, több száz éves épületben működött, a felnőtt háziorvosi rendelőt nem lehetett akadálymentesíteni, a szakrendelők állapotát és felszereltségét pedig inkább lehetett muzeálisnak, mint korszerűnek mondani.
Az új egészségházban azonban már a 21. századnak megfelelő körülmények fogadják a betegeket és az egészségügyi dolgozókat - tette hozzá.
A pénteken átadott több mint ezer négyzetméter alapterületű egyszintes épületben kapott helyet a gyermek háziorvosi rendelő, a felnőtt háziorvosi rendelő, valamint a járóbeteg-szakrendelés is, ahol szemészeti, fül-orr-gégészeti, belgyógyászati, nőgyógyászati, pszichiátriai szakrendelés és fizikoterápia vehető igénybe, az épületegyüttesben kapott helyet a védőnői szolgálat és az iskolaorvosi szolgálat is.
Huber László polgármester elmondta, a szakrendelők felszerelése még nem teljes, az eszközök beszerzéséhez újabb 30 millió forint pályázati támogatásra számítanak.