Az ének iskolájá-ban a zenészszakma képviselői készítenek fel a pályára tizenhat tehetséges gyereket, a kiesés stressze nélkül. A nyolc és tizennégy év közötti kiskamaszokból kvázi egy osztályt állítanak össze: az osztályfőnök szerepét Friderikusz Sándor kapta, a tanári kar pedig Szandiból, Szulák Andreából, Hajós Andrásból és Király Viktorból áll.
Fotó: facebook.com
Hasonló, gyerekeknek szóló tehetségkutatók már régebb óta mennek külföldön, bár ezek megítélése mimimum kérdéses. Az ének iskolája az ezzel kapcsolatos, legnagyobb csapdát pont kikerüli, de pszichológusok sűrűn hangoztatják, hogy a kieséses rendszerű, kiélezett versenyhelyzetek nem tesznek jót a gyerekeknek, kifejezetten a stressz forrásai lehetnek - sikertelenség esetén ráadásul a gyereknek örökre elmehet a kedve attól, amit addig örömmel csinált.
Magyarországon a kilencvenes évek elején a Tátika - Sztárok kicsiben volt még olyan műsor, amelyre azt lehet mondani, hogy gyerekeknek szóló tehetségkutató, bár ebben a választott dalra csak tátogniuk kellett a versenyzőknek - igaz, a színpadi megjelenésre ugyanúgy ügyelni kellett, mint egy saját produkciónál. Az újabb kori, nem kifejezetten gyerekeknek szóló tehetségkutatókban is megjelenhetnek kiskorúak (a négy Csillag születik -ből például kettőt meg is nyertek).
A műsorban egyébként egy Vas megyében élő, gencsapáti kislány is felvételt nyert. Tóth Magdus - Meghalok, hogyha rám nézel című dalával vette le a tanári kart lábáról.
Fotó: facebook.com
Magdus humora és rekesztése egyaránt elbűvölte a tanári kart. Felvételi dala előtt népdalt énekelt Fridiéknek különböző stílusokban.
Szulák Andi szerint a fiatal lány kiváló adottságait nagyon jól használja. Friderikusz Sándor a felvételt követően Tóth Magdust a Gencsapátiban Művelődési Házban látogatta meg, hogy értesítse arról, bizony felvételt nyert az osztályba. Tanára pedig Hajós András lett.