Férfi C–2 500 m
A legkorábbi döntőben férfi kenu kettesünk volt érdekelt az 500 méteres távon. Az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán duó két nappal ezelőtt reményfutamba jutott, így harcolta ki a középdöntőbe jutást - írja az Index.
Hajdu Jonatán akkor elmondta, számítottak a továbbjutásra, higgadtan lapátoltak, Adolf Balázs pedig kiemelte, fontos az erőbeosztás, mert gyilkos napok következnek. Nos, így is történt, itt már nem lehetett tartalékolni.
A magyar hajó a kettes pályán jól kapta el a rajtot, féltávnál a második helyen állt a kazahok mögött, végül a második helyen ért célba, ezzel bejutott az A-döntőbe.
Csütörtökön fél kettőkor aztán elkezdődött a várva várt finálé. Verőfényes napsütés a vaires-sur-marne-i vizes központban, zsúfolásig megtelt lelátó várta a sportolókat. A mieink a hármas pályán jól kapták el a rajtot, száz méter után a második helyen álltak a kínai hajó mögött.
Féltávnál már a harmadik helyen állt a magyar kettős, a végére azonban elfáradt a duó, és a hatodik helyen ért célba. Az arany a kínaiaké, Olaszország a második, Spanyolország a harmadik.
Női K–4 500 m
Tíz perccel később magyar női kajak négyes 500 méteren címvédőként szállt vízre. Sőt, mi az, hogy címvédő?! London óta nem talált legyőzőre! 2012-ben Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin és Fazekas Krisztina alkotta a győztes kvartettet. Rióban Kovács Katalin helyén már Csipes Tamara lapátolt, Tokióban pedig Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra volt az összeállítás.
Párizsban Csipes Tamarának, Gazsó Alida Dórának és Fojt Sárának biztos helye volt a hajóban, végül pedig Pupp Noémi vezérevezősként csatlakozott a hajóba.
Nem volt zökkenőmentes felkészülés, voltak itt nyílt levelek, vádak, bocsánatkérések az utóbbi hónapokban, végül Kozák Danuta nélkül utazott el a válogatott a párizsi olimpiára. Csipes Tamara kedden arról beszélt, hogy a nehézségek ellenére „ha fejben ott tudunk lenni és meg tudjuk csinálni, amit tudunk, akkor magunkat is meglephetjük”.
Az előfutamban féltávnál a negyedik helyen állt a hajónk, végül pedig második lett, ezzel középdöntő nélkül került be a csütörtöki döntőbe.
A fináléban nem kezdtünk túl jól, féltávnál a negyedik helyen álltunk, majd elkezdtünk hajrázni, sikerült közelebb zárkóznunk az élen haladókhoz, bronzérem lett a vége! Ez azt is jelenti, hogy megvan a magyar küldöttség kilencedik érme: három arany, három ezüst, három bronz.
Ezzel egy korszak véget ért, sorozatban három magyar arany után nincs meg a negyedik.
Az aranyérem Új-Zélandé, az ezüstérem Németországé.
Férfi K–4 500 m
Kedden a Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összetételű négyes kezdte a napot, és a szerb hajó után a második helyen ért célba az előfutamban, ezzel továbbjutott a csütörtöki elődöntőbe.
Csizmadia Kolos akkor úgy nyilatkozott, hogy bár klisés, de elég első pályás futam volt, az utolsó 100 méteren pedig rengeteg maradt még benne. A nap is szemből sütött, nem volt technikailag együtt az egység.
Úgy tűnt, ezt sikerült kiküszöbölnie a négyesnek, az elődöntőben a négyes pályán lapátoltak, féltávnál a harmadik helyen voltak, végül a német hajó mögött a második helyen végeztek.
A döntőben az első rajt rosszul sikerült, ráadásul pont a mieink hibáztak, így jöhetett az ismétlés. Száz méter után az ötödik helyen álltunk, féltávnál sem sikerült feljebb kapaszkodnunk, a végére pedig szétestünk, hetedik hely lett belőle.
Németországé az aranyérem, Ausztrália végzett a második helyen, Spanyolország a harmadik.
(Borítókép: A bronzérmes női kajak négyes 2024. augusztus 8-án. Borítókép: Kovács Tamás / MTI)
Forrás: index.hu