"Ma a Városháza kommunális irodavezetőjével és munkatársával bejártuk a körzetet. Kisebb utcafórum volt a Vadrózsa utcában. A fenntartás keretében elvégezhető feladatokat tekintettük meg, a járdák, utak és csapadékvíz-elvezetők felújításáról tárgyaltunk" - írta közösségi oldalán a képviselő. Horváth Gábor érdeklődésünkre elmondta, hogy tavaly októberben jelezte a Városháza illetékes osztálya felé, hogy az északi városrésznek melyek azok az utcái, ahol elengedhetetlenné vált a kátyúk betömése. Ígéretet kapott, hogy a SZOVA szakemberei december 24-ig mindenhol elvégzik a szükséges munkálatokat, ám ez nem így lett.
- Később tudtam meg, hogy Gyöngyöshermán "gondnokának", Tóth Kálmánnak, az Éljen Szombathely! frakcióvezetőjének a rendelkezésére kellett bocsátani több brigádot is a SZOVÁ-ból, így aztán nem maradt kapacitás más városrészekre. Aztán januárban megkezdődött a foltozgatás, a többi közt betömték a kátyúkat a Vadrózsa utca elején és végén is, ahol a SZOVA munkatársai szóbeli összetűzésbe kerültek 1-2 utcabelivel, mivel a legnagyobb problémát az útpadka leromlott állapota jelentette, de azzal a szakemberek nem tudtak mit kezdeni. Ezt követően látogattam ki jómagam is az érintett területre a Városháza kommunális irodavezetőjének társaságában, hogy a problémát mielőbb orvosoljuk - tájékoztatta lapunkat Horváth Gábor. Hozzátette: attól, hogy a baloldali városvezetés vett egy új gépet, még nem tudnak többet tenni a szombathelyi utcák állapotának javításáért, mivel az emberállomány szűkös, ami azt jelenti, hogy jelenleg 3-4 brigádot tud erre a célra a SZOVA bevetni.
Horváth Gábor képviselői munkája mellett fontosnak tartja a vendéglátósok támogatását is, erejéhez mérten próbálja őket segíteni azzal, hogy helyi éttermektől rendel ebédet. Megjegyezte: Nemény András polgármester kabinetje ügyesen figyeli a többi nagyváros, megyeszékhely ez irányú intézkedéseit, a jobbtól nem szégyen tanulni. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármesterének bejelentését követően 1 nappal később már Nemény András is bejelentette a teraszdíj elengedését, tehát jelenleg a fehérvári modellt alkalmazzák Szombathelyen.
- Előszeretettel látogattuk korábban a Gerendás Vendéglőt, amelynek vezetőjével, Bödei Istvánnal ráadásul egy utcában lakunk, Józsi Bácsi Vendéglőjében tartottuk a lagzinkat, ott is gyakorlatilag mindenkit jól ismerünk, éppen ezért, ha tehetjük rendelünk elvitelre 1-1 menüt, hogy ezzel segítsünk nekik. A város több mint 350 millió forintot költött az utóbbi egy évben a munkanélküliek támogatására és szociális segélyekre, a vendéglátásban dolgozók érdemi segítése azonban elmaradt. Éppen ezért a székesfehérvári intézkeséséket látva kapva kapott az alkalmon Nemény András és gyorsan ő is elengedte a teraszdíjat - fogalmazott a képviselő.
Horváth Gábor információi szerint jelenleg 2500-3000 között van megyei szinten a vendéglátóegységek által benyújtott támogatási kérelmeknek a száma. Hozzáfűzte: akik december 12-ig nem küldtek be minden szükséges dokumentumot, azok ugyan nem is jutottak hozzá a 2020. évi 12. havi támogatáshoz, de januárban visszamenőleg megkapták azt is.
- Az még egy érdekes csavar volt, amikor Marton Zsolt, a "helyi vendéglátósok önjelölt érdekképviseleti elnöke" megjelent 1-2 társával Nemény Andrásnál, csak éppen a helyi vendéglátósokkal nem egyeztettek, akiknek elvileg az érdekeit képviselve jártak el. Többen meg is kérdezték Martontól az eseményről hírt adó közösségi oldalon, hogy ugyan ki hatalmazta fel őket erre, és pontosan kiket is képviseltek magukon kívül? Elhiszem én, hogy elfogyott a cooking showért kapott pénz, de ne mások nevében akarjon magának újabb százezreket leakasztani a köz pénzéből!