A szexuális tevékenység csúcsa, az orgazmus, jóval nagyobb hatása van egy nő szervezetére, mint azt sokan gondolják. Ráadásul, jelentős a különbség a párban, illetve az egyedül elért orgazmus között. Sajnos manapság egyre több nő választja tudatosan a szingli életmódot, mondván, a férfiakkal csak a gond van. Különben is megoldják ők maguknak a szex kérdését. Először is senki nem nyúzza őket „állandóan”, másodszor meg vannak szexshopok, ha annyira szükségük lenne már valami szexuális élményre. Egyebekben pedig jól megvannak szex nélkül is, nem kell túlozni a fontosságát illetően.
Az alapvető különbség az egyedül és a párban elért orgazmus között, hogy habár az önkielégítés során elért orgazmus is hasonló kémiai folyamatokkal jár, mint a partnerrel történő aktus közben létrejövő, pszichés szempontból óriási a különbség. Természetesen az orgazmus teljes hiányánál jobb, ha legalább saját magának okoz néha örömöt, de azt tudomásul kell venni, hogy az ember és az emberi szervezet alapvetően társas lény, a társas léttől kapott élményekre nemcsak vágyik, hanem nélkülözhetetlen számára hosszú távon az egészséges, kiegyensúlyozott élet elérésében.
Épp a múlt heti cikkünkben foglalkoztunk a színlelt orgazmus kérdésével, ami a mai témánkban is aktuális probléma lehet. Ugyanis ha egy nőnek gondot okoz párkapcsolatában az orgazmus elérése, akkor azzal hozza a legrosszabb döntést, ha színleli azt. Közhely, hogy a párkapcsolat muszáj, hogy az őszinteségre és a kommunikációra épüljön, tehát bármi is legyen az ok, ami gátolja a partnerrel történő orgazmus elérését, az első lépés, hogy beszélni kell róla. A helyzet az, hogy bár vannak szerencsés esetek, amikor magától megoldódnak a problémák, a legtöbbször nem kikerülhető a személyes aktivitás.
Az önkielégítés általi orgazmus során a testi igények kielégítése és a feszültséglevezetés kerül előtérbe, de az egy nő számára különösen alapvető fontossággal bíró érzelmi oldal teljességgel háttérbe szorul. Amennyiben kapcsolatban nem sikerül hosszú távon elérni az élvezetek csúcsát, amellett, hogy a szexuális együttlétnek pozitív hatása azért van a szervezetre, lelki és testi oldalról is, előbb-utóbb a hiányérzet ki fog alakulni. Amit addig kell komolyan venni, ameddig még nem nyomja rá a (negatív) bélyegét a párkapcsolatra.
Az orgazmusnak lélekre és testre egyaránt pozitív hatásai vannak. Szex közben, de lagnagyobb mértékben az orgazmus hatására boldogsághormon, endorfin árad szét a testben, ami antidepresszánsként stresszoldó hatású, jókedvre deríti az embert, oldja a felgyülemlett feszültséget, de még a bőrre is csodás hatással van. Nem beszélve a fejfájáscsillapító hatásáról, vagy arról, hogy antihisztaminként működve enyhíti az allergiás tüneteket. Miközben oxitocin szabadul fel a szervezetben, az orgazmus magának a párkapcsolatnak is jót tesz, ugyanis általa fokozza a kötődés érzését, elősegítve a tartós kapcsolatot.