A Föld Órája 2007-ben indult kis helyi kezdeményezésként, Ausztráliában. Egy évvel később már világméretű akció lett belőle, ami több mint egymilliárd önkéntest mozgósított. Azóta egyre többen csatlakoznak a 60 perces elsötétítéshez minden év utolsó márciusi szombatján.
Fotó: WWF Indonézia/Jimmy Bond
A WWF kezdeményezése igyekszik felhívni az emberiség figyelmét a környezetszennyezés és a túlfogyasztás okozta problémákra. A környezettudatossághoz pedig néha annyi is elég, ha áramtalanítjuk az éppen felesleges elektromos eszközeinket vagy lekapcsoljuk a villanyt.
Fotó: Panda Sweden
2017 pedig annyiban lesz más, hogy aki regisztrál, az esküt is tesz. A komoly vállalás pedig egy fenntartható életmód megalapozója:
Föld Órája Eskü
"Én, a Föld lakója, fogadom, hogy mostantól még inkább figyelek a környezetemre. A természet erőforrásaival okosan gazdálkodom, a pazarlást kerülöm. Az energiatakarékosságra mindennap odafigyelek. A tudatosságot a vásárlásaim során is komolyan veszem. Az otthonomban, a munkahelyemen és mindenütt, ahol megfordulok, figyelek arra, hogy a tudatos fogyasztás határozza meg lépéseimet, és a környezetemet is erre ösztönzöm."
"Március 25-én este 20:30-kor lekapcsolom a felesleges fényeket és csatlakozom a Föld Órája közösségéhez. Ezzel kijelentem, hogy a jövőben a Föld kincseire vigyázok, fenntarthatóan élek, és ezzel saját jövőmet is védem. Hiszek benne, hogy együtt lehetséges! "- forrás földórája.hu
Fotó: EPA/Christian Escbar Mora
Magyarország 2008 óta vesz részt az Föld Órája kezdeményezésben, amihez 162 ország több mint 7000 városa csatlakozott. 2014-ben már 2,3 milliárd ember kapcsolta le a villanyt, ami a Föld lakosságának nagyjából harmada. 2017. március 25-én, 20:30-tól bárki csatlakozhat az eseményhez, csak le kell kapcsolni a villanyt!