Június elsején délután 5 óra után néhány perccel megnyitotta kapuit a nagyközönség előtt a FÉNYÉRZÉK kiállítássorozat, ami Személyes után most a Fotó/Szintézissel foglalkozik. A legújabb kiállítás a Szombathelyi Képtárban látogatható, egészen 2017. szeptember 24-éig.
A tárlat azért jött létre, hogy párhuzamot vonjon a fotográfia és a képzőművészet között, ami nem csak izgalmas, de magával ragadó, bár egy kicsit sok, hiszen közel 300 kép került fel a falakra, mintegy 100 különböző művésztől.
Az jól érzékelhető az alkotások közt sétálva, hogy a fotográfia egyre jobban átveszi a megörökítés szerepét a képzőművészettől, mert sokkal inkább képes megragadni a pillanatot, az életérzést, vagy egy kor lenyomatát, mint egy festmény, vagy egy szobor.
A Fotó/Szintézis darabjainál az egyéniség kerül a fókuszba, és bemutatja a technika fejlődését a miniatűröktől az árnyképeken át a mai szelfikig. A kiállítás megálmodói külön figyelmet szenteltek annak, hogy a helyi, kortárs fotó- és képzőművészek munkái is megjelenjenek, illetve próbálják bemutatni, miként hatott a festészet a fotográfiára és fordítva.
"Szeretném azt, hogyha ezt a kiállítást ugyanolyan szeretettel fogadnák, mint amit a Savaria Múzeumban is megismerhettek és azt hiszem, ez a kiállítás is megér több látogatás" - mondta Csapláros Andrea múzeumigazgató.
"A festészet, a klasszika és a textilművészet alkotásaival vonja párbeszédbe a fotográfiát, azt, az előbbiekhez képest sokkal fiatalabb médiumot, mely fiatalság dacára túl van már jó néhány művészeti korszakon, technikai, stiláris, szemléletbeli átváltozáson" - tette hozzá Nagy Anna esztéta, egyetemi adjunktus.
A bemutatott műveket a Szombathelyi Képtár gyűjteményén kívül a Savaria Múzeum és a Smidt Múzeum műtárgyai egészítik ki.