Meglepő, de igaz, hogy a hangulatunkat befolyásoló szerotonin 90 százalékát a gyomor-bélrendszer állítja elő. Épp ezért nincs min csodálkozni, hogy az elfogyasztott ételek hatással vannak a szerotonintermelésre is. A Purewow erről könyvet is írt Rachel Kelly segítségével, amelyből kiderül, hogy mely ételeket-italokat ajánlott kerülni. Ezek ugyanis a hangulatunkra meglehetősen rossz hatással vannak.
Diétás italok
Furcsa igaz?! Pedig sok diétás italban található mesterséges édesítőszer. Az aszpartámban pedig megtalálható a fenil-alanin nevű animosav, amely meggátolja a szervezet szerotonin termelését. Ezt a teóriát egy egereken végzett kutatásra építették fel. Aki a szervezetét szeretné hatékonyan felpörgetni, annak a diétás kólák helyett teát vagy kávét ajánlatos fogyasztania.
Müzliszeletek
Purewow szerint nem kell nélkülözni a zabpelyheket, müzliszeleteket étrendünkből, azonban érdemes elolvasni a dobozokon található információkat. Fontos ugyanis, hogy egy-egy alkalommal ne vigyünk túl sok cukrot a szervezetünkbe. Az adagonkénti 8 grammnál több cukortartalom hirtelen energialöketet ad, azonban ezután a vércukorszint hirtelen zuhanni kezd. Ez az állapot pedig segíti a stressz hormonok termelődését és hangulatingadozáshoz vezet.
Édességek
Ezen talán nem lepődik meg senki. Azonban itt is külön csoportokat kell megállapítani. A leginkább kényes pont a bolti, előrecsomagolt édesség. Ezekben ugyanis mesterséges színezőanyagok találhatóak, ami figyelemzavart, hiperaktivitást eredményezhet. Épp ezért, ha mindenképp édességre vágyunk, akkor a cukrászdákat ajánlott felkeresni.
Gyorskaják
Szintén egy olyan csoport, amelyről ordít, hogy egészségtelen a szervezetre nézve. A transz-zsírsavakban gazdag sültkrumpli rövidtávon endorfint szabadít fel, azonban ez a boldogság csak átmeneti. Ugyanis, aki inkább ilyen ételekkel tömi magát, és hanyagolja az omega-3 zsírsav bevitelét, az a személy hajlamosabb lesz a pesszimizmusra és a viselkedése agresszívabbá válhat. Épp ezért a margarint, amikor lehetőségünk van rá, vegyük fel az étrendünkbe.
Chips, mogyoró
Elképzelhetetlen egy esti mozizás, meccsnézés egy kis nasi nélkül. Pedig a legrosszabb, amit ilyenkor fogyaszthatunk, azok a sós nassolnivalók. Ezek nagy része ugyanis nátrium-glutamátot tartalmaz, ami egy feldolgozott ízfokozó és ezt rendszeresen használják az élelmiszerek előállításánál. Az ízorgia mellett azonban fejfájásokat, gyengeséget, levertséget is okozhat, ezért ezeket az ételeket is ajánlott kerülni.
Konzervek
A konzerv levesek, ételek, italok gyakran tele vannak ízfokozókkal, de sokszor előfordul a BPA, azaz a biszfenol-A. Ezek a műanyagok a Yale egyetem kutatása szerint viselkedési zavarokat okozhatnak. Ráadásul az emlékezőképességre sincs jó hatással. A kutatás kitért arra is, hogy negatív irányba befolyásolja a személy hangulatát is.